Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Protasiewicz i Patryk DudekWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek

Patryk Dudek: To był przełomowy mecz dla Falubazu

Dawid Borek
Dawid Borek
Falubaz Zielona Góra, wygrywając za trzy punkty z Betardem Spartą Wrocław (51:39), uciekł spod topora. - To był dla nas przełomowy mecz - przyznaje Patryk Dudek.

Wygranej z Betardem Spartą Wrocław Falubaz potrzebował jak tlenu. A gdy zielonogórzanie, oprócz punktów za zwycięstwo, zgarnęli jeszcze "oczko" bonusowe, w Winnym Grodzie bardzo mocno odetchnęli z ulgą. - To był przełomowy mecz - przyznaje Patryk Dudek.

- Cały czas, w każdym przedmeczowym wywiadzie, zawsze podkreślam, że liczę na zwycięstwo. Cieszę się, że wygrana przyszła własnie w tym spotkaniu, bo to był jeden z ważniejszych momentów dla Falubazu. Fajnie pojechaliśmy i zagrało - komentuje wicemistrz świata.

Zielonogórzanie pokonali Betard Spartę 51:39, ale pierwsza połowa zawodów nie do końca układała się po ich myśli. Jeszcze po ósmym biegu Falubaz tracił do wrocławian cztery punkty. 

- Mieliśmy moment, że się męczyliśmy. Dobrze, że od połowy zawodów optymalnie się poprzekładaliśmy i dotrzymywaliśmy rywalowi kroku przede wszystkim na starcie, gdzie tego w poprzednich zawodach brakowało. Dzięki temu wygrywaliśmy biegi - tłumaczy.

Po ósmej gonitwie, przy stanie 26:22 na korzyść Betardu Sparty, nadeszło przełamanie Falubazu. Zielonogórzanie wygrali podwójnie trzy kolejne wyścigi, wykonując ogromny krok w kierunku trzeciego w tym sezonie ligowego zwycięstwa.

- Ludzie, którzy nie są w żużlu, tego nie zrozumieją. Nie wiem, jak to się stało, że trafiliśmy z przełożeniami w połowie zawodów, bo zawsze na zielonogórskim torze robimy podobną korektę i raz pasuje, a raz nie. Akurat przeciwko Sparcie to przypasowało zarówno mnie, jak i kolegom. Dzięki temu wszyscy pojechaliśmy bardzo dobry mecz - wyjaśnia Patryk Dudek.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowa

Czy rozmiary zwycięstwa Falubazu nad Spartą to dla ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL