Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz GollobWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Ruszyła zbiórka pieniędzy na mural Tomasza Golloba

Michał Konarski
Michał Konarski
Na portalu polakpotrafi.pl rozpoczęto zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na stworzenie muralu Tomasza Golloba. To kolejna inicjatywa mająca na celu uhonorowanie mistrza świata z 2010 roku.

Mural Tomasza Golloba to kolejny wyraz szacunku dla ikony bydgoskiego polskiego żużla. Od kilku miesięcy już ciężko kontuzjowany zawodnik jest patronem jednej z ulic w grodzie nad Brdą. To jednak nie koniec. Kierownik Polonii Bydgoszcz i zarazem wielki fan Golloba, Marcin Stawluk wpadł na pomysł, by stworzyć mural dla mistrza.

Poprzez portal polakpotrafi.pl można wesprzeć tę inicjatywę. Jeśli zebrane środki przekroczą założony próg, pieniądze trafią do fundacji PZM, która z kolei wspomoże nimi Golloba. Żużlowiec bowiem z oczywistych względów zarabiać nie może, tak więc każdy zastrzyk finansowy mu się bardzo przyda.

Tomasz Gollob uległ wypadkowi na motocrossie w kwietniu 2017 roku. Od tego czasu jest sparaliżowany i każdego dnia toczy walkę o powrót do zdrowia. Jak przystało na tak walecznego człowieka, nie poddaje się i chce osiągnąć kolejny sukces. Tym razem jednak już nie na torze żużlowym.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Rozmowa Lewandowskiego z Nawałką podczas treninguPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Podoba ci się pomysł z muralem Tomasza Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL