Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jozsef Tabaka WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Jozsef Tabaka

Żużel na Węgrzech ma się coraz gorzej. Trzykrotny mistrz kraju mówi pas

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Nadzieja węgierskiego żużla postanowiła zawiesić kevlar na kołek. Decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej w wieku 28 lat podjął Jozsef Tabaka. Ostatni występ zaliczy 20 sierpnia.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Jozsef Tabaka ma na swoim koncie kilka sukcesów na arenie narodowej. 28-latek jest trzykrotnym mistrzem Węgier. Ponadto trzykrotnie zwyciężał zawody o Wielką Nagrodę Debreczyna. "Węgierski speedway umarł" - słyszymy od tamtejszego dziennikarza. Cóż, trudno szukać szans na lepsze jutro, kiedy brakuje perspektywicznych zawodników. U Madziarów nie ma też pomysłu na wskrzeszenie żużla z kolan.

O tym, że węgierski żużel przeżywa ogromny kryzys pisaliśmy już w lutym. - Naszym największym problemem jest to, że w naszym kraju praktycznie nie ma zawodów, a my, zawodnicy, nie mamy pieniędzy z uprawiania żużla. Wszyscy musimy pracować na etacie, nie mamy obecnie żadnego profesjonalnego zawodnika - mówił nam wówczas Tabaka.

Cierpliwość 28-letniego Węgra do uprawiania speedwaya dobiegła końca. Podczas swojej kariery Tabaka ścigał się również w Polsce. Przez pięć sezonów bronił barw drużyny z Miszkolca. Następnie reprezentował ekipy z Krakowa i Krosna. Po raz ostatni w naszym kraju podczas rozgrywek ligowych widziany był w sezonie 2016, kiedy to zaliczył jeden występ dla Stali Rzeszów, wykręcając średnią biegopunktową równą 3,000. 

Jak już zostało wspomniane, ostatnie zawody Tabaka zaliczy 20 sierpnia na torze w Debreczynie.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławsku

Czy interesujesz się losami żużla na Węgrzech?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL