Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radość po wygranej Kacpra Woryny WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Radość po wygranej Kacpra Woryny

Kacper Woryna: Mrozek jest od tego, by nas motywować (wywiad)

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Nastroje w Rybniku mocno podupadły po niedzielnej porażce na swoim torze ze Speed Car Motorem Lublin. Jedynym zawodnikiem, który spisał się na miarę oczekiwań był Kacper Woryna. Kapitan ROW-u był bardzo rozgoryczony dyspozycją kolegów z ekipy.

Marcin Karwot, WP SportoweFakty: Pana wynik był bardzo dobry. Nie wyszedł właściwie tylko jeden bieg. Drużyna jednak nie spisała się na miarę swoich oczekiwań. Co poszło nie tak?

Kacper Woryna, zawodnik ROW-u Rybnik: Gdybyśmy wiedzieli, co poszło nie tak, to byśmy wygrali. Szkoda mojego biegu. Trochę zabrakło. Dopiero w następnym wyścigu znowu coś zaskoczyło. Zmieniłem motor i jechałem tak do końca zawodów. Szkoda. Goście byli lepsi. To jest śmieszne, że na własnym torze daliśmy się tak ogrywać. Musimy coś zrobić, bo z taką jazdą możemy pomarzyć o Ekstralidze. 

Nie jest trochę tak, że tor trochę przeszkodził ROW-owi? W końcu sporo padało przed spotkaniem. 

To nie jest żadna wymówka, bo tor jest jednakowy dla wszystkich. My tutaj jeździmy częściej, więc powinniśmy wiedzieć jak się zachowuje nawierzchnia pod wpływem deszczu. Wiadomo, że było to wszystko inaczej przygotowane, ale nic nadzwyczajnego. Nikt nie powinien tłumaczyć się torem. 

Podczas transmisji prezes Mrozek wkurzał się na niektórych zawodników. Nazywał ich nawet panienkami. Jak pan to skomentuje? 

On jest od tego, by nas motywować. Jeśli to na kogoś zadziałało, to dobrze. 

A czy on czasem nie powinien wam dać więcej luzu? Po meczu na przykład od razu zabrał żużlowców na pilną naradę. W trakcie spotkania też jest blisko i naciska. 

No tak, bo nie możemy dawać się tak ogrywać na swoim torze. Jeśli mamy aspiracje, by awansować do Ekstraligi, to powinniśmy z każdym wygrywać na tym stadionie i przy okazji zdobywać punkty bonusowe. 

Był pan na naradzie pomeczowej. Co mówił prezes Mrozek?

To samo, co na zebraniach. 

Jak wygląda więc atmosfera w drużynie po porażce? Nastroje przed spotkanie były takie, by zdobyć trzy punkty. Tym czasem nie zdobyliście nic. 

No niestety, nie ma nic. Cóż można powiedzieć. Nie możemy się załamywać, bo sezon jest jeszcze długi. Trzeba pomyśleć o dostaniu się do play-off, a potem zabawa zacznie się od nowa. Mam nadzieję, że przestaniemy jechać jak panienki po prostu. Nie wiem, co było przyczyną naszej przegranej. Musimy zacząć występować tak, by nie marzyć o Ekstralidze. Musi to być nasz cel konkretny, a nie to, jak to wyglądało w niedzielę.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławskuTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Mrozek powinien być w parku maszyn podczas meczów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • fan_zuzla Zgłoś
  Wywiad o niczym. Nie da sie tego czytać, a co dopiero słuchać. Są tacy zawodnicy, którzy nigdy nic mądrego nie powiedzą..
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Jeszcze nic straconego aby dostać się do ,,PO,,Tam wszystko zaczyna się od nowa.
   • Kreutz Zgłoś
    W takim gniźnie minie pierdylion lat zanim narodzi się tak wielki talent jak Kacper Woryna , ich "lyder" gała ( skąd takie nazwisko to tylko możemy się domyślać :)) zrobił w Rybniku 8
    Czytaj całość
    razy mniej punktów niż Kacper w gniźnie . Po wczorajszym laniu od Motoru na pocieszenie zostawiam sobie fakt , że wielce prawdopodobne jest to , że będzie nam dane po raz kolejny zeszmacić gały z gnizna :))))Dziękuję za uwagę i dobranoc ;-)
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL