Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Łaguta WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Paweł Łaguta

DMEJ: kontuzja Gleba Czugunowa pokrzyżowała plany reprezentacji Rosji

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Rosjanie mieli być najgroźniejszymi rywalami reprezentacji Polski podczas półfinału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, który 30 czerwca odbędzie się na torze w Gnieźnie. Kontuzja Gleba Czugunowa mocno skomplikowała plany "Sbornej".

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Rosjanie zadebiutowali w DMEJ już przy okazji pierwszej edycji, którą przeprowadzono w 2008 roku. "Sborna" przystąpiła do drugiego półfinału. Na torze w Wiener Neustadt reprezentacja tego kraju startowała w zaledwie trzyosobowym zestawieniu, ale mimo to awans był blisko. Rosja przegrała ze Szwecją o sześć punktów, a świetny występ zaliczył Artiom Łaguta - 15 pkt w sześciu startach.

Na pierwszy występ w finale Rosjanie musieli poczekać do 2011 roku. Nim jednak do tego doszło "Sborna" rozgromiła swoich rywali w półfinale na torze w Czerwonogradzie. Cała czwórka zdobyła po dziesięć lub więcej punktów. W Lendavie, pod nieobecność Polaków, reprezentacja Rosji sięgnęła po pierwsze i jedyne w historii złoto DMEJ. W zwycięskim składzie pojawili się Witalij Biełousow, Maksim Łobzenko, Ilja Czałow, Władimir Borodulin oraz Wadim Tarasienko.

Zaledwie rok później "Sborna" miała szansę na obronę tytułu. Apetyty wzrosły po pewnej wygranej w półfinale, który odbył się w Czerwonogradzie. Ostatecznie jednak Rosji zabrakło w finale, bowiem postanowiono wycofać drużynę z rywalizacji. Później w DMEJ pojawili się jeszcze tylko raz - w półfinale w 2016 roku.

Teraz reprezentacja Rosji wraca do rywalizacji. Zmagania rozpocznie od półfinału, który 30 czerwca odbędzie się w Gnieźnie. Rosjanie mieli być najgroźniejszym rywalem Polaków w walce o awans.

Kontuzja Gleba Czugunowa, jakiej zawodnik nabawił się podczas półfinału IMEJ w Pilznie, znacząco osłabiła skład drużyny. Dodajmy, że Czugunow kreowany był na lidera swojego zespołu, po tym jak zaczął notować bardzo dobre wyniki w rozgrywkach polskiej PGE Ekstraligi.

Pod jego nieobecność ciężar zdobywania punktów spadnie przede wszystkim na trójkę Roman Lachbaum, Paweł Łaguta, Arsłan Fajzulin. Najsłabszym ogniwem zespołu jest powracający po kontuzji Mark Karion. 17-latek trafił zimą do MDM Komputery TŻ Ostrovii, ale w przedsezonowych testach spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mimo to wydaje się, że Rosja zajmie w Gnieźnie drugie miejsce.

Skład reprezentacji Rosji na półfinał DMEJ:
9.Roman Lachbaum
10.Mark Karion
11.Paweł Łaguta
12.Arsłan Fajzulin
19.Gleb Czugunow

Starty reprezentacji Rosji w DMEJ:
2008 - półfinał, Wiener Neustadt, 2. miejsce - 31 pkt
2010 - półfinał, Czerwonograd, 3. miejsce - 30 pkt
2011 - finał, Lendava, 1. miejsce - 42 pkt
2012 - półfinał, Czerwonograd, 1. miejsce - 46 pkt
2016 - półfinał, Daugavpils, 3. miejsce - 13 pkt

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Które miejsce reprezentacja Rosji zajmie w Gnieźnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL