WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Facundo Albin

Nie tylko jeździ, ale także pomaga rodakom. W Ostrowie poczuł się jak w Bahia Blanca

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Facundo Albin zadebiutował w tym sezonie w rozgrywkach polskiej ligi. Korzysta także ze wszystkich okazji do startów w innych zawodach. Jak się okazuje, znajduje czas na to, aby pomagać swoim rodakom jeżdżącym w Europie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jedynym Argentyńczykiem nominowanym do startu w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów był Lucas Torresi. Zawodnik kilka tygodni wcześniej przyjechał do Polski, gdzie przygotowywał się do najważniejszych zawodów w karierze. W Libercu mógł liczyć na pomoc swojego rodaka.

W boksie "argentyńskiego Nickiego Pedersena" pojawił się Facundo Albin. - Byłem w Libercu, gdzie o awans do IMŚJ walczył mój przyjaciel, Lucas Torresi. Znam się dobrze z jego rodziną, zwłaszcza jego ojcem. Nie wyobrażałem sobie, żeby mu nie pomóc - powiedział Albin, który w ubiegłym sezonie wspierał Cristiana Zubillagę.

Torresi zajął w Libercu odległe 13. miejsce, ale pozostawił po sobie nie najgorsze wrażenie. Pomagający mu Facundo Albin musiał zmierzyć się nie tylko ze stresem związanym ze startem swojego kolegi. Jeszcze w Czechach otrzymał informację o tym, że dzień później pojedzie w meczu ligowym Stainer Unii Kolejarza Rawicz.

- Jeszcze podczas eliminacji IMŚJ dowiedziałem się o powołaniu na mecz w Ostrowie. Z Liberca jechałem do Rzeszowa po motocykle i stamtąd do Ostrowa. To był szalony weekend, było sporo stresu, właściwie nie spałem - opowiada Albin.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników MRGARDEN GKM Grudziądz

Aktualny mistrz Argentyny w Ostrowie poczuł się jakby był w... Bahia Blanca. Podczas derbowego pojedynku temperatura oscylowała w granicach 30 stopni Celsjusza, a ostrowski owal przypomina mu obiekt, na którym sięgał po złoto w krajowym czempionacie.

- Mecz derbowy był moim pierwszym startem w Ostrowie. Tutejszy tor jest bardzo duży i przypomina mi obiekt w Bahia Blanca, choć tam łuki są szersze. Można jechać tutaj bardzo szybko. Podobało mi się na ostrowskim obiekcie.

Czy Facundo Albin powinien regularnie jeździć w barwach Unii Kolejarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL