Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian Dróżdż na prowadzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Damian Dróżdż na prowadzeniu

Środa za granicą: Pieszczek, Woryna, Dróżdż jadą w Premiership

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
W środę odbędą się trzy spotkania ligowe poza granicami Polską. W dwóch meczach brytyjskiej Premiership wystąpią Krystian Pieszczek, Kacper Woryna i Damian Dróżdż. Polaków ma zabraknąć w potyczce w ramach ligi duńskiej.

Krystian Pieszczek ma już za sobą mecz w Premiership w poniedziałek, gdzie zaliczył przeciętny występ (4+1) przeciwko Wolverhampton Wolves (46:44). W środę jego Leicester wybierze się na mecz do hrabstwa Norfolk, gdzie rywalem będzie ekipa King's Lynn. W tabeli gospodarze tracą do gości pięć punktów, dlatego można się spodziewać, że Gwiazdy na czele z Robertem Lambertem postarają się odrobić część strat.

Do pojedynku Kacpra Woryny z Damianem Dróżdżem dojdzie w drugim środowym meczu na Wyspach. Poole ma w tym sezonie sporo problemów, zarówno sportowych, jak i kadrowych. Chcąc marzyć o awansie do pierwszej czwórki, konieczne są zwycięstwa na swoim torze. Mecz z wiceliderem z Manchesteru zapowiada się na bardzo trudny, tym bardziej że Belle Vue skorzysta z zastępstwa zawodnika za kontuzjowanego Jasona Garrity'ego.

W duńskiej Metal Speedway League dojdzie do konfrontacji Holsted z Esbjergiem, czyli inaczej mówiąc symboli obu klubów: Nickiego Pedersena i Nielsa Kristiana Iversena. Obie drużyny zajmują w tabeli dwa ostatnie miejsca. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji będzie walka o punkt bonusowy. Minimalny zapas mają gospodarze, którzy w Esbjergu triumfowali 43:41.

Składy:

Premiership

King's Lynn Stars - Leicester Lions, godz. 20:30, relacja tekstowa LIVE -->

King’s Lynn Stars: Niels Kristian Iversen, Lewis Kerr, Michael Palm Toft (Z/Z), Thomas Jorgensen, Robert Lambert, Kasper Andersen, Tyron Proctor

Leicester Lions: Kenneth Bjerre, Krystian Pieszczek, Ricky Wells, Charles Wright, Hans Andersen, James Sarjeant, Todd Kurtz

Poole Pirates - Belle Vue Aces, godz. 20:30, relacja tekstowa LIVE -->

Poole Pirates: Brady Kurtz, Josh Grajczonek, Kacper Woryna, Richie Worrall, Linus Sundstroem, Frederik Jakobsen, Nicolas Covatti (gość)

Belle Vue Aces: Craig Cook, Jason Garrity (Z/Z), Daniel Bewley, Scott Nicholls (gość), Max Fricke, Jye Etheridge, Damian Dróżdż

Premiership


Metal Speedway League

Holsted Tigers - Esbjerg Vikings, godz. 19:00

Holsted Tigers: Nicki Pedersen, Rasmus Jensen, Nicolai Klindt, Michael Palm Toft, Sam Jensen, Martin Steen Hansen

Esbjerg Vikings: Niels Kristian Iversen, Kai Huckenbeck, Rene Bach, brak zawodnika, Mathias Nielsen, Mark Bayer

Pierwszy mecz: 43:41 dla Holsted.

Liga duńska


ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowa

Który z Polaków zdobędzie w środę więcej punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL