Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon MadsenWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Leon Madsen

Czas na zmianę lokalizacji PGE IMME? Sławomir Kryjom ma pewną propozycję

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Po raz trzeci z rzędu najlepsi żużlowcy PGE Ekstraligi będą rywalizować o laury w Gdańsku. Zdaniem Sławomira Kryjoma warto na przyszłość pomyśleć o zmianie gospodarza PGE IMME. - Moim strzałem jest Łódź - mówi ekspert.

Zawody o miano najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi wpisały się już w kalendarium wydarzeń sportowych stolicy województwa pomorskiego. W ubiegłym roku zwycięstwu Leona Madsena przyglądało się około 5 tysięcy osób. - W Gdańsku możemy liczyć na miasto i biuro sportu. Naprawdę dobrze nam się współpracuje - komplementował Maciej Polny, szef KfSport, promotor rozgrywek.

Żadnych zastrzeżeń względem lokalizacji zawodów nie ma również Sławomir Kryjom. - Gdańsk jest okej. Niemniej uważam, że należy wyjść z tym produktem szerzej. PGE IMME powinno być organizowane w ośrodkach, które na co dzień nie uczestniczą w rozgrywkach PGE Ekstraligi - podkreśla menedżer żużlowy w rozmowie z WP SportoweFakty.

Ekspert podkreśla, że PGE IMME mają przede wszystkim charakter promocyjny i ich celem jest pokazywanie żużlowców w ośrodkach pozaekstraligowych. Kto zatem mógłby podjąć się organizacji turnieju w przyszłości? - Moim pierwszym strzałem jest nowy stadion w Łodzi. Myślę, że byłaby to fantastyczna nagroda dla kibiców w tym mieście. Oni przecież z utęsknieniem czekają na nowy stadion. Do tego doszłoby do promocji zawodników, którzy na co dzień przecież w Łodzi nie startują - tłumaczy Kryjom.

Przypomnijmy, że tegoroczna rywalizacja w Gdańsku rozpocznie się 5 sierpnia o 18.00. PGE IMME zostaną rozegrane po raz piąty w historii. W sezonie 2014 żużlowcy ścigali się w Tarnowie, rok później w Lesznie, a od 2016 roku gospodarzem niezmiennie jest Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018

Czy należałoby zmienić lokalizację PGE IMME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • CKM_fan Zgłoś
  To są zawody Ekstraligowe i powinny być co roku rozgrywane na torze Ekstraligowca! Tyle w temacie. Co rok w Gdańsku przy niskiej frekwencji, szkoda gadać. Zróbcie zawody w Częstochowie,
  Czytaj całość
  zobaczycie kolejny raz prawdziwy żużel.
  • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś
   Powinno być w Bydgoszczy bo tam zawodników ekstraligowych już nigdy nie będzie.
   • kokersi Zgłoś
    Jeżeli są to Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi to powinny być rozgrywane na torach międzynarodowych np. w kraju najlepszego zagranicznego zawodnika z najwyższą średnią
    Czytaj całość
    biegową, może być taki strzał panie Kryjom? niech zagraniczne ośrodki zobaczą sobie przegląd najlepszej ligi świata.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL