WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Peter Kildemand

Co z renegocjacją kontraktu Petera Kildemanda? Jasne stanowisko Unii Tarnów

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Peter Kildemand od początku sezonu zawodził działaczy, sztab szkoleniowy i kibiców Grupy Azoty Unii Tarnów. Ostatnio u Duńczyka, z którym klub chciał renegocjować niedawno kontrakt, widać jednak poprawę. Co w tej sytuacji zrobi prezes Łukasz Sady?

Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała we Wrocławiu 33:57, więc po takim meczu raczej trudno o pozytywy. Na tle słabego zespołu wyróźnił się jednak Peter Kildemand, który zdobył 9 punktów i bonus. Czy był to jednorazowy wyskok? Działacze beniaminka wierzą, że będzie inaczej. - Rozmawiałem niedawno z szefem rady nadzorczej i doszliśmy do wniosku, że może to jest ten moment, kiedy nastąpi punkt zwrotny -mówi nam prezes Łukasz Sady.

Co zatem zmieniło się u Duńczyka? - O żadnym konkretnym wydarzeniu czy dokonanych przez Petera zmianach nic nie wiem. Koresponduję z nim jednak od dłuższego czasu i zawodnik doskonale wie, że klub jest gotowy i skory do pomocy. Uważam, że jego problem jest również naszym klubowym problemem - wyjaśnia Sady.

Lepsze wyniki Kildemand notuje ostatnio nie tylko w Polsce, ale także w ligach zagranicznych. W tym przypadku raczej nie należy doszukiwać się przyczyn w sprzęcie. - Peter, jego mechanicy i menedżer od początku twierdzili, że pod względem sprzętowym jest przygotowany bardzo dobrze. Podobne zdanie miałem zresztą ja i nasz sztab szkoleniowy. Szliśmy w kierunku, że problem leży w głowie. Ostatnio rzeczywiście coś drgnęło. Spisuje się lepiej w ligach zagranicznych, a całkiem nieźle wypadł także w barwach Unii Tarnów. W końcu wywiązał się z minimum, które szacowaliśmy w jego przypadku od samego początku - podkreśla prezes.

Pytanie, co w tej sytuacji zrobi Unia, która jeszcze nie tak dawno myślała o tym, żeby renegocjować kontrakt Duńczyka. - Ostatecznie do tego nie doszło. Mam nadzieję, że zawodnik pewne rzeczy przemyślał. Temat jest teoretycznie nadal otwarty, aczkolwiek wierzę, że Peter będzie już solidnie punktować. Jeśli wyniki się poprawią, to ta sprawa pewnie nie powróci - przyznaje Sady.

Działacze mają również nadzieję, że Kildemand nie zamieni się teraz z Kennethem Bjerre, który ostatnio zaczął jechać słabiej. W Tarnowie wierzą, że w przypadku jednego z liderów mieliśmy do czynienia tylko z chwilową zadyszką.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po tarnowskuKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy w kolejnych meczach Peter Kildemand będzie solidnym punktem Unii Tarnów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL