WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Nicolai Klindt

Nicolai Klindt: Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas. O co więcej mogę prosić?

Dawid Borek
Dawid Borek
- Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas - mówi Nicolai Klindt, który notuje świetny sezon w 2. Lidze Żużlowej. Duńczyk jest liderem MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Tegoroczny sezon 2. Ligi Żużlowej jest dla Nicolaia Klindta bardzo udany. Duńczyk w rozgrywkach ligowych zdobywa średnio 2,556 punktu na wyścig, co klasyfikuje go na drugim miejscu w rankingu najskuteczniejszych żużlowców najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

- Mariusz Staszewski czuł, że Nicolai w tym roku będzie śmigał na drugoligowych torach. Widać, że Duńczyk jest perfekcyjnie przygotowany. Nie chciałbym zapeszać, ale na razie w Polsce jeździ po profesorsku - ocenia Radosław Strzelczyk w rozmowie z wlkp24.info.

Sam Klindt czuje, że jest w świetnej formie. - Jestem zadowolony z tego, jak wygląda dla mnie ten sezon. Może mógłbym jeździć w innej lidze, ale dla mnie najważniejsze są regularne starty. Chcę, by jazda mnie cieszyła i bym wygrywał - mówi Klindt.

Duńczykowi w MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. niczego nie brakuje. 29-latek daje do zrozumienia, że nawet w przypadku, gdy ostrowianom w tym sezonie nie uda się awansować do Nice 1.LŻ, on może zostać w klubie także na kolejny rok.

- Są zawodnicy, którzy przechodzą z drugiej do pierwszej ligi albo z pierwszej ligi do Ekstraligi. Chcą jeździć, a później okazuje się, że po jednym złym meczu nie startują w kolejnych. Niektórzy mają także problemy z pieniędzmi. Tutaj nie ma niczego takiego. Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas. O co więcej mogę prosić? - komentuje Klindt.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona GóraRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy dyspozycja Klindta na polskich torach to dla Ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL