WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Nicolai Klindt

Nicolai Klindt: Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas. O co więcej mogę prosić?

Dawid Borek
Dawid Borek
- Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas - mówi Nicolai Klindt, który notuje świetny sezon w 2. Lidze Żużlowej. Duńczyk jest liderem MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Tegoroczny sezon 2. Ligi Żużlowej jest dla Nicolaia Klindta bardzo udany. Duńczyk w rozgrywkach ligowych zdobywa średnio 2,556 punktu na wyścig, co klasyfikuje go na drugim miejscu w rankingu najskuteczniejszych żużlowców najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

- Mariusz Staszewski czuł, że Nicolai w tym roku będzie śmigał na drugoligowych torach. Widać, że Duńczyk jest perfekcyjnie przygotowany. Nie chciałbym zapeszać, ale na razie w Polsce jeździ po profesorsku - ocenia Radosław Strzelczyk w rozmowie z wlkp24.info.

Sam Klindt czuje, że jest w świetnej formie. - Jestem zadowolony z tego, jak wygląda dla mnie ten sezon. Może mógłbym jeździć w innej lidze, ale dla mnie najważniejsze są regularne starty. Chcę, by jazda mnie cieszyła i bym wygrywał - mówi Klindt.

Duńczykowi w MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. niczego nie brakuje. 29-latek daje do zrozumienia, że nawet w przypadku, gdy ostrowianom w tym sezonie nie uda się awansować do Nice 1.LŻ, on może zostać w klubie także na kolejny rok.

- Są zawodnicy, którzy przechodzą z drugiej do pierwszej ligi albo z pierwszej ligi do Ekstraligi. Chcą jeździć, a później okazuje się, że po jednym złym meczu nie startują w kolejnych. Niektórzy mają także problemy z pieniędzmi. Tutaj nie ma niczego takiego. Jeżdżę, punktuję, dostaję pieniądze na czas. O co więcej mogę prosić? - komentuje Klindt.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona Góra
Czy dyspozycja Klindta na polskich torach to dla Ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)