WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Frank Edrich / Na zdjęciu: Ben Ernst

W Niemczech rośnie żużlowy diament. Już jest mistrzem świata

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Niemiecki żużel może mieć z niego wiele pociechy. Po turnieju w Toruniu, Ben Ernst został mistrzem świata w klasie 250 cc. Był on skazany na żużel, już w wieku trzech lat dosiadał pierwszego motocykla. Teraz chce się sprawdzić w Polsce.

Choć niemiecki żużel wciąż nie należy do ścisłej światowej czołówki, w ostatnim czasie pojawiło się kilka nazwisk, które starają się zmienić ten stan rzeczy. W cyklu Grand Prix jeździł Martin Smolinski, ostatnio bez kompleksów w PGE Ekstralidze startuje Kai Huckenbeck, a kilka klubów w Polsce zwiedził już Kevin Woelbert.

Różni Niemcy inaczej traktują ligę polską. 15-letni Ben Ernst ma świadomość, że bez jazdy w naszym kraju trudno jest o jakiekolwiek sukcesy. - Według mnie liga polska jest najważniejsza ze wszystkich. Jazda w waszym kraju to moje marzenie, bardzo chciałbym znaleźć klub w Polsce - powiedział Niemiec.

Sam Ben Ernst mimo młodego wieku, bardzo wcześnie zaczął swoją przygodę z tym sportem. - Mój dziadek i tata kupili mi motocykl o pojemności 50 cc, gdy miałem zaledwie trzy lata. Oni w przeszłości byli żużlowcami i mocno o mnie dbają, bez nich nie uprawiałbym tego sportu. Trzy lata później, jeździłem na torze w Gustrow - wspomniał 15-latek, który już teraz ma imponujący jak na swój wiek team.

Wielu żużlowców z Niemiec, Francji czy Holandii oprócz jazdy w żużlu klasycznym, ściga się też na długich torach oraz obiektach trawiastych. Ernst jest aktualnym wicemistrzem świata w Longtracku, jednak na tym chce skończyć i skupić się na najbardziej popularnej na świecie odmianie speedwaya.

Już w przyszłym sezonie, utalentowany żużlowiec skupi się na jeździe w klasie 500 cc. - To będzie mój pierwszy pełny rok w tej klasie. Na pewno będę jeździł w Niemczech, ale kto wie, może jak będę wystarczająco dobry, zwrócę na siebie uwagę również działaczy z innych państw - zastanawia się mistrz świata z Torunia.

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?


Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

***

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy polskie kluby powinny dać szansę Benowi Ernstowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)