WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Frank Edrich / Na zdjęciu: Ben Ernst

W Niemczech rośnie żużlowy diament. Już jest mistrzem świata

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Niemiecki żużel może mieć z niego wiele pociechy. Po turnieju w Toruniu, Ben Ernst został mistrzem świata w klasie 250 cc. Był on skazany na żużel, już w wieku trzech lat dosiadał pierwszego motocykla. Teraz chce się sprawdzić w Polsce.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Choć niemiecki żużel wciąż nie należy do ścisłej światowej czołówki, w ostatnim czasie pojawiło się kilka nazwisk, które starają się zmienić ten stan rzeczy. W cyklu Grand Prix jeździł Martin Smolinski, ostatnio bez kompleksów w PGE Ekstralidze startuje Kai Huckenbeck, a kilka klubów w Polsce zwiedził już Kevin Woelbert.

Różni Niemcy inaczej traktują ligę polską. 15-letni Ben Ernst ma świadomość, że bez jazdy w naszym kraju trudno jest o jakiekolwiek sukcesy. - Według mnie liga polska jest najważniejsza ze wszystkich. Jazda w waszym kraju to moje marzenie, bardzo chciałbym znaleźć klub w Polsce - powiedział Niemiec.

Sam Ben Ernst mimo młodego wieku, bardzo wcześnie zaczął swoją przygodę z tym sportem. - Mój dziadek i tata kupili mi motocykl o pojemności 50 cc, gdy miałem zaledwie trzy lata. Oni w przeszłości byli żużlowcami i mocno o mnie dbają, bez nich nie uprawiałbym tego sportu. Trzy lata później, jeździłem na torze w Gustrow - wspomniał 15-latek, który już teraz ma imponujący jak na swój wiek team.

Wielu żużlowców z Niemiec, Francji czy Holandii oprócz jazdy w żużlu klasycznym, ściga się też na długich torach oraz obiektach trawiastych. Ernst jest aktualnym wicemistrzem świata w Longtracku, jednak na tym chce skończyć i skupić się na najbardziej popularnej na świecie odmianie speedwaya.

Już w przyszłym sezonie, utalentowany żużlowiec skupi się na jeździe w klasie 500 cc. - To będzie mój pierwszy pełny rok w tej klasie. Na pewno będę jeździł w Niemczech, ale kto wie, może jak będę wystarczająco dobry, zwrócę na siebie uwagę również działaczy z innych państw - zastanawia się mistrz świata z Torunia.

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy polskie kluby powinny dać szansę Benowi Ernstowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL