Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ernest Koza wpada po kraksie pod dmuchaną bandę WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Ernest Koza wpada po kraksie pod dmuchaną bandę

Wanda - ROW: Krakowianie albo wreszcie zaskoczą, albo będzie pogrom (zapowiedź)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Wanda Kraków jeszcze się łudzi, że może jakimś cudem uda jej się utrzymać w Nice 1. LŻ. Do tego potrzeba zwycięstw. I to najlepiej już teraz przeciwko faworytowi z Rybnika. Problem jednak w tym, że brzmi to trochę jak science fiction.

Wszyscy doskonale pamiętamy, jak wyglądały ostatnie mecze Arge Speedway Wandy Kraków. Na ogół kończyło się sromotną porażką i w zasadzie oddaniem spotkania za darmo. Nawet na własnym torze niewiele udawało im się zdziałać. Czym tym razem może być inaczej? Czy czarna latarnia Nice 1.LŻ wreszcie się przełamie? W klubie przekonują, że po cichu jeszcze wierzą w utrzymanie i odwrócenie złej passy. Ale to chyba tylko nadzieja, albo po prostu dobra mina do złej gry.

Do Krakowa przyjeżdża teraz jeden z faworytów ligi, w dodatku podrażniony swoją ostatnią gorszą jazdą. ROW Rybnik tak naprawdę nie może być jeszcze pewny utrzymania, dlatego drużyna ze Śląska na pewno będzie mocno zmotywowana do jak najlepszej jazdy. Mówiąc wprost - taryfy ulgowej nie będzie. Nad zawodnikami czuwać pewnie tradycyjnie będzie prezes Krzysztof Mrozek, który ostatnio narzekał, że jego zespół zawodzi oczekiwania. Inna sprawa, że w Rybniku trwa zażarta walka o skład, dlatego każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, aby nie stracić miejsca w drużynie na kolejne spotkanie. Swoją drogą rybniczanie zdecydowali się na małe zmiany w swoim zestawieniu. Zabraknie tym razem Mateusza Szczepaniaka i Andrieja Karpowa, a szansę dostanie m.in. Daniel Bewley.

Wróćmy jeszcze do gospodarzy, bo ci w ostatnich dniach dokonali jednego wzmocnienia. Do krakowian dołączył Aaron Summers, wypożyczony ze Stali Rzeszów. W tym wszystkim najważniejsze jest to, że Wanda wreszcie wystąpi w pełnym składzie, a nie w sześciu, a nawet pięciu zawodników. Pytanie tylko, czy Australijczyk jest w stanie realnie podnieść wartość sportową drużyny. Ktoś powie, że gorzej być już nie może. I pewnie wiele w tym racji. Jeśli miejscowi przekroczą granicę 30 punktów i nie będzie pogromu, to kibice chyba będą mogli być usatysfakcjonowani. Jednak kolejna porażka na własnym torze sprawi najpewniej, że ostatki nadziei na uniknięcie degradacji powoli zaczną odchodzić w niepamięć.

ROW Rybnik
1.
Kacper Woryna
2. Daniel Bewley
3. Andrzej Lebiediew
4. Artur Czaja
5. Troy Batchelor
6. Lars Skupień

Arge Speedway Wanda Kraków
9.
10. Victor Palovaara
11. Ernest Koza
12. Marcin Jędrzejewski
13. Siergiej Łogaczow
14. Bartłomiej Kowalski
15. Piotr Pióro

Początek spotkania: 17:00
Przewidywana prognoza pogody na niedzielę (yr.no):
Temperatura: 25°C
Deszcz: 0 mm
Wiatr: 18 km/h

ZOBACZ WIDEO Ryszard Kowalski: Zwycięzca PGE IMME otrzyma 25 tys. złTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Jakim rezultatem zakończy się mecz w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL