Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Protasiewicz podrzucany przez kibicówWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Piotr Protasiewicz podrzucany przez kibiców.

Falubaz może mieć problemy z nazwą! To byłby cios dla klubu

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Sezon 2018 jest bardzo trudny dla Falubazu Zielona Góra. Klub nie może być nadal pewny utrzymania w PGE Ekstralidze. Jakby tego było mało, ostatnio pojawiły się jeszcze problemy z nazwą.

Na czym one polegają? Rzecznik prasowy Falubazu Marcin Grygier w rozmowie z portalem "zielonagora.naszemiasto.pl" poinformował, że spółka Falubaz S.A podjęła działania w celu unieważnienia klubowi znaku towarowego.

- Wszyscy doskonale wiedzą, iż klub żużlowy używa nazwy Falubaz od kilkudziesięciu lat dla oznaczania działalności sportowej, a spółka nigdy przecież tej nazwy nie używała dla czegoś innego niż usług związanych z produkcją maszyn czy sortowaniem odpadów - stwierdził Grygier.

Sprawa jest w toku i w tej chwili nie wiemy, jaki będzie jej finał. Działacze Falubazu nie wyobrażają sobie odebrania im nazwy, której używają od dawna. Grygier podkreśla, że klub jest cały czas otwarty na rozmowy w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w Zielonej Górze do historycznej nazwy wrócili w 2009 roku. Ta informacja została przekazana kibicom podczas prezentacji drużyny w miejscowym amfiteatrze przez Andrzeja Huszczę i od razu wywołała prawdziwą euforię.

Zielonogórzanom udało się wtedy to, o czym wiele razy myślał klub z Torunia. Działacze chcieli powrotu historycznej nazwy Apator. Zabiegali o to między innymi przed startem sezonu 2018, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Falubaz ma zatem kolejny problem do rozwiązania. Dla zielonogórskich kibiców jest to z pewnością równie istotna sprawa, co utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

ZOBACZ WIDEO Ryszard Kowalski: Zwycięzca PGE IMME otrzyma 25 tys. złPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Falubaz utrzyma się w tym sezonie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (71):

 • Xing Zao Chan Zgłoś
  Ilu sponsorów nie zmieniało by nazw klubów to i tak to nic nie da. Jest Get Well Toruń a i tak myślisz Apator Toruń. Także co by nie narobili Falubaz będzie Falubazem, Motor Motorem a
  Czytaj całość
  Row Rowem itd. Te nazwy są głęboko wyryte w sercu kibica.
  • Henryk Zgłoś
   Taki wizerunek MYSZKI wymyślił i wykonał plastyk zawodowy, będący pracownikiem Spółdzielni Fotografów i Malarstwa Dekoracyjnego w Zielonej Górze Pan Bonifacy Langner, bo był
   Czytaj całość
   jednocześnie żużlowcem Klubu zielonogórskiego, wtedy to żużlowcy byli amatorami a nie zawodowcami jak obecnie.Pozdrawiam.
   • Henryk Zgłoś
    Dla co niektórych Niedoinformowanych powiem ,że projektantem i wykonawcą MYSZKI na plastronie żużlowców z Zielonej Gory jest Szanowny Pan Bonifacy Langner, były żużlowiec Klubu
    Czytaj całość
    zielonogórskiego, rodem z Leszna. Dla wtajemniczonych powiem ,iż początkowo Myszka była nazywana też Pikusiem o czym starsi Szanowni Kibice zielonogórscy pewnie jeszcze pamiętają
    Wszystkie komentarze (71)

    Komentarze (71)

    ×
     Wszystkie komentarze (71)
     PRZEJDŹ NA WP.PL