Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arge Speedway Wanda Kraków WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Arge Speedway Wanda Kraków

Kuriozalna godzina meczu w Krakowie. Stadion będzie świecić pustkami?

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Niedzielny mecz Nice 1. Ligi Żużlowej między Wandą a ROW-em Rybnik rozpocznie się o 17:00. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że dla krakowian to strzał w kolano. Konkurują bowiem z finałem piłkarskiego mundialu.

Arge Speedway Wanda ma w tym sezonie najniższą frekwencję ze wszystkich klubów zaplecza PGE Ekstraligi. Średnio na mecze tego zespołu przychodzi 1500 kibiców. Jeszcze gorszy wynik może zostać zanotowany w tę niedzielę. Zwłaszcza, że planując godzinę rozpoczęcia zawodów, organizatorzy wpadli na kolizję z piłkarskim mundialem. Właśnie o 17:00 na boisko wybiegną Chorwaci z Francuzami.

Można zakładać, że wielu żużlowych kibiców nie przybędzie w niedzielę na stadion, wybierając zamiast tego mecz piłki nożnej. Tymczasem kluby PGE Ekstraligi, które w przeszłości, z powodu meczu polskich piłkarzy lub decydujących rozstrzygnięć w Lotto Ekstraklasie, potrafiły przesuwać swoje mecze na wcześniejsze i późniejsze godziny.

Gdyby mecz w Krakowie rozpoczynał się o 14:00 lub 15:00, kibice zdążyliby wrócić na finał mundialu. Można zakładać, że frekwencja byłaby wówczas wyższa niż w porze rozgrywania meczu piłkarskiego. Wanda tłumaczy, że próbowała przesunąć spotkanie na inną godzinę, ale nie zgodził się na to klub z Rybnika. ROW już wcześniej poszedł krakowianom na rękę, godząc się na rozegranie zawodów właśnie 15 lipca.


ZOBACZ WIDEO Ryszard Czarnecki: PGE IMME ma szansę mieć stałe i ważne miejsce w kalendarzu

Czy mecz żużlowy o tej samej porze co mundialu jest błędem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

×
    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL