WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Robert Lambert, Tai Woffinden

Jest rewelacją, ale prawdziwy test dopiero przed nim. Jazda z najlepszymi może dać mu pozytywnego kopa

Konrad Mazur
Konrad Mazur
Robert Lambert, wygrywając Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, zapewnił sobie start z dziką kartą w turnieju Grand Prix. W Cardiff rewelacja obecnego sezonu sprawdzi się ze światową czołówką i zweryfikuje swoje umiejętności z najlepszymi.

Każdy żużlowiec z Wielkiej Brytanii marzy o tym, aby stanąć do rywalizacji w Grand Prix w Cardiff. Zawody w stolicy Walii są jednymi z najbardziej prestiżowych podczas sezonu. Robert Lambert w wieku dwudziestu lat spełnił to marzenie i wystartuje na Principality Stadium. - Będę się cieszył z tego, że mogę zdobyć kolejne doświadczenie w swojej karierze. Świetną sprawą będzie zdobyć trochę punktów, to będzie spory wyczyn, ale w tym samym czasie jadę tam po to, aby mieć jak największą radość z jazdy - mówi o starcie w Cardiff, Robert Lambert.

Anglik z każdym kolejnym tygodniem udowadnia, że potrafi zwyciężać z najlepszymi. 20-latek wykorzystał swoją wiedzę i umiejętności startów na niemieckich torach. W połączeniu ze świetnym sprzętem i formą Brytyjczyk wygrał pierwszą w karierze rundę SEC, co otwiera mu z pewnością drogę do walki o jeden z medali (aktualnie trzeci w klasyfikacji generalnej SEC).

Starty z żużlowcami z Speedway Grand Prix na pewno odpowiedzą, choć w części na pytanie, w jakim miejscu jest, oraz czy jest już gotowy spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze. Brytyjczyk bardzo rozważnie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej kariery. Stąpa twardo po ziemi i chce, żeby jego rozwój szedł równomiernie, stąd też wątpliwości, czy poradziłby sobie w najlepszej lidze żużlowej. - Nie ma żadnej specjalnej presji, to ty, jako zawodnik nakładasz na siebie presję i wiesz, co chcesz osiągnąć. Zdobywam wiele punktów, ale bierze się to z mojego stylu, jaki mam, jak podchodzę do jazdy. Chcę to kontynuować i zobaczymy, jak wyjdzie to w Grand Prix - komentuje Lambert.

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018

Młody żużlowiec może być najlepszą dziką kartą w Cardiff w ostatnich latach. Z aktualną formą Lamberta jest to nawet prawdopodobne. Startując z wolnego numeru Brytyjczykom ciężko nawet o osiągnięcie półfinału, co pokazują statystyki z ostatnich rund.

Dzikie karty podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, przy stawce szesnastoosobowej:

RokZawodnikPunktyMiejsce
2005David Norris414
2006Simon Stead315
2007David Howe414
2008Edward Kennett413
2009Edward Kennett414
2010Scott Nicholls415
2011Scott Nicholls513
2012Scott Nicholls711
2013Chris Harris710
2014Craig Cook216
2015Craig Cook79
2016Daniel King710
2017Craig Cook215Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jaki wynik osiągnie Robert Lambert w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL