Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Fogo Unia faworytem 38. finału MMPPK. Bartosz Smektała przed dużą szansą (zapowiedź)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Już po raz 38. w historii przeprowadzony zostanie finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na torze w Gorzowie wystartuje siedem zespołów, a faworytem do zwycięstwa są obrońcy tytułu - juniorzy Fogo Unii Leszno.

Tegoroczne zmagania w ramach MMPPK miały odbyć się na torze we Wrocławiu. 10 lipca doszło jednak do zmiany organizatora i prawo do przeprowadzenia imprezy otrzymali gorzowianie. Ci wcześniej musieli wziąć udział w eliminacjach na torze w Poznaniu, gdzie zajęli drugie miejsce.

MMPPK składają się w tym sezonie z trzech turniejów eliminacyjnych i finału. Eliminacje, które odbyły się na torach w Ostrowie, Krośnie i Poznaniu awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny. Zapewnione miejsce w finale miał pierwotny gospodarz zawodów - Betard Sparta Wrocław. O medale powalczy aż sześć zespołów z PGE Ekstraligi. Jedynym przedstawicielem niższych lig jest ROW Rybnik.

Najlepsze duety młodzieżowe rywalizować będą o medale na torze w Gorzowie po raz szósty w historii. Pierwszy finał odbył się tam 1 sierpnia 1991 roku, a po zwycięstwo sięgnęli Robert Sawina, Sławomir Derdziński oraz rezerwowy Waldemar Walczak. Podium uzupełniły Unia Tarnów i Falubaz Zielona Góra. Kolejne finały rozgrywano już w XXI wieku, kolejno w 2005, 2008, 2010 i 2015 roku.

Faworytami do zwycięstwa w 37. finale MMPPK będą broniący tytułu zawodnicy Fogo Unii Leszno. Trener Piotr Baron postanowił desygnować do boju swoich najlepszych juniorów - Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez młodzieżowców w rozgrywkach ligowych, to właśnie leszczynianie dysponują najsilniejszym duetem.

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018

Skreślać nie należy również juniorów z Rybnika, których również stać na solidny rezultat. Znajomość własnego toru postarają się wykorzystać zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów, którzy w rozgrywkach ligowych potrafili już zaskakiwać. Na tę chwilę nie wiadomo, w jakim zestawieniu wystartują młodzieżowcy tarnowskiej Unii.

Na czele klasyfikacji medalowej MMPPK znajduje się Unia Leszno, która ma na swoim koncie aż siedem mistrzowskich tytułów. Oprócz tego Unia dwukrotnie zajmowała drugie i trzecie miejsce. Największą liczbą medali może pochwalić się natomiast klub z Torunia, który 14-krotnie stawał na podium.

Indywidualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii mistrzostw jest Waldemar Walczak. Były zawodnik zdobył 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Już w piątek wyprzedzić go może Bartosz Smektała, aktualnie drugi w klasyfikacji. 20-latek również trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium wraz z kolegami z drużyny, choć warto zaznaczyć, że w 2014 roku nie pojawił się na torze, a pełnił jedynie funkcję rezerwowego.

Początek zmagań w Gorzowie Wielkopolskim zaplanowany został na godz. 17.30. Biletem wstępu będzie program zawodów w cenie 15 zł. Kibice, którzy posiadają karnety, mają prawo do darmowego wejścia na trybuny. Przed rokiem złoto wywalczyli zawodnicy Fogo Unii Leszno, a podium uzupełnili ROW Rybnik i Get Well Toruń.

Lista startowa finału MMPPK:

Betard Sparta Wrocław:
1. Przemysław Liszka
2. Patryk Wojdyło

forBET Włókniarz Częstochowa:
3. Michał Gruchalski
4. Bartosz Świącik

ROW Rybnik:
5. Lars Skupień
6. Robert Chmiel

Cash Broker Stal Gorzów:
7. Rafał Karczmarz
8. Hubert Czerniawski

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Dominik Kubera

Falubaz Zielona Góra:
11. Sebastian Niedźwiedź
12. Mateusz Tonder

Grupa Azoty Unia Tarnów:
13.
14.

Początek zawodów: godz. 17:30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Delegat GKSŻ: Piotr Szymański
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kto zwycięży w finale MMPPK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL