WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Hans Nielsen

Hans Nielsen: Polacy byli poza zasięgiem. Zobaczymy czy tak samo poradzą sobie u nas

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Menadżer reprezentacji Dani był w średnio dobrym nastroju po 2. rundzie IMŚJ w Lesznie. - Lyager pojechał dobrze, Jakobsen mógł zrobić więcej, ale Polacy byli po prostu poza zasięgiem - skomentował Hans Nielsen.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Tylko jeden spośród trzech reprezentantów Danii awansował w niedzielę do wyścigów półfinałowych. Tego turnieju Skandynawowie nie zaliczą więc do udanych, ale ich menadżer wcale nie uważa, że wynik to jakaś katastrofa. - To były średnio udane zawody. Mieliśmy jednego zawodnika w półfinale, drugi się o niego otarł, więc możemy być z siebie zadowoleni - ocenił Hans Nielsen.

- Dziesięć punktów Andreasa Lyagera to dobry rezultat. W półfinale miał zewnętrzne pole i w zasadzie nie mógł zrobić wiele. Trochę problemów miał Frederik Jakobsen, któremu od początku brakowało prędkości, a dziś decydował start. Patrick Hansen punktował w każdym wyścigu i niewiele zabrakło, aby on również trafił do półfinałów. Niestety tak to się ułożyło - ocenił szkoleniowiec.

Nielsen w rozmowie z nami wyraźnie podkreślał siłę Polaków i to, że mieli oni atut własnego obiektu. - Maksym Drabik był dziś niesamowity. Nie tylko on, bo cała trójka reprezentantów Polski, która awansowała do finału była dziś poza zasięgiem rywali. Mieli swój domowy tor, który doskonale znają, a to w zawodach juniorskich ogromna przewaga - uważa.

Czterokrotny mistrz świata nie byłby sobą, gdyby nie wbił małej szpileczki w rywali. -Polacy są świetni, ale myślę, że gdybyśmy zorganizowali rundę IMŚJ gdzieś u nas w Danii, moglibyśmy ich mocniej nacisnąć. Ciekawy jestem czy wtedy radziliby sobie tak doskonale - zastanawia się Hans Nielsen.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: kolejka po uścisk dłoni Buffona, japońskie wiwaty dla Torresa

Czy Duńczycy wypadliby lepiej na własnym torze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL