WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki

Plan GKM-u coraz bardziej realny? "Bonus z Get Well nie jest niemożliwy"

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
MRGARDEN GKM w niedzielę powalczy z Get Well. Ostatnie występy żużlowców drużyny z Grudziądza napawają optymizmem. - O bonus będzie trudno, ale to nie jest niemożliwe - mówi Marian Maślanka, były prezes Włókniarza.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Get Well przyjedzie na niedzielne spotkanie do Grudziądza osłabiony brakiem Jason Doyle'a. To z pewnością duża strata dla gości i szansa dla MRGARDEN GKM-u, który walczy o utrzymanie i nie może sobie pozwolić na chwilę słabości. - W sporcie żużlowym zdarza się wiele nieprzewidywalnych rzeczy. Z tym mamy właśnie do czynienia. Nikt nie spodziewał się przecież, że Get Well przyjedzie do Grudziądza bez Doyle'a. Były za to komentarze, że już po GKM-ie i inne tego typu - przypomina Marian Maślanka, były prezes Włókniarza Częstochowa i ekspert naszego portalu.

Poza kontuzją lidera rywali, kibiców GKM-u powinna cieszyć dobra dyspozycja żużlowców w zawodach indywidualnych. Krzysztof Buczkowski wygrał w Rzeszowie Memoriał im. E. Nazimka i pokonał m.in. Janusza Kołodzieja, a Przemysław Pawlicki zajął szóste miejsce w Grand Prix w Cardiff i w tyle pozostawił m.in. Chrisa Holdera.

Nasz rozmówca nie ma wątpliwości, że to kwestia dobrego sprzętu. - Krzysiek Buczkowski dostał dobry silnik od Ryszarda Kowalskiego, a Przemek ma coś nowego od Petera Johnsa i to się sprawdza. Tym bardziej nie wolno mówić, że GKM jest głównym kandydatem do spadku - tłumaczy Maślanka.

Czy w obliczu aktualnej sytuacji można myśleć o realizacji planu z bonusem? Get Well wygrał u siebie 51:39 i do niedawna wydawało się, że to niemożliwy scenariusz. Po ostatnich wydarzeniach grudziądzanie z większym optymizmem mogą patrzeć w przyszłość. - Realnie patrząc, o bonus będzie trudno, ale nie jest to zadanie z gatunku niemożliwych. Get Well ma dobry skład i nawet bez Doyle'a będą jechać, ale może się udać - ocenia ekspert.

Zdaniem Maślanki kluczowe będą punkty kogoś z dwójki Kai Huckenbeck - Krystian Pieszczek. Bez tego trudno myśleć o realizacji założonego planu z bonusem. - Trójka Łaguta, Pawlicki i Buczkowski to trochę za mało. Co ważne, pod skrzydłami Roberta Kościechy juniorzy robią postępy. Być może oni również dorzucą kilka punktów - kończy Maślanka.

Przypomnijmy, że mecz MRGARDEN GKM - Get Well rozpocznie się 29 lipca o 17.00. W pierwszym starciu między tymi drużynami górą byli torunianie. Wygrali 51:39, a najlepiej punktującym żużlowcem był Przemysław Pawlicki, który zanotował 14 "oczek".

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018

Czy GKM wygra z bonusem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL