Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Gaszyński (z lewej) i Robert Kempiński (z prawej) WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Tomasz Gaszyński (z lewej) i Robert Kempiński (z prawej)

Robert Kempiński: Znam potencjał moich zawodników. Stać nas na wysokie zwycięstwo (wywiad)

Kamil Tecław
Kamil Tecław
MRGARDEN GKM Grudziądz walczy o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Kluczowe będą dla żółto-niebieskich dwa mecze na własnym torze. Najbliższy już w niedzielę. GKM zmierzy się w derbowym spotkaniu z Get Well Toruń.

Kamil Tecław, WP SportoweFakty: Prawie miesiąc minął od ostatniego ligowego meczu MRGARDEN GKM-u Grudziądz w Gorzowie. Jak wykorzystaliście ten czas? 

Robert Kempiński, trener MRGARDEN GKM-u Grudziądz: Część zawodników w ciszy i spokoju pracowała nad sprzętem i poprawą swojej formy. Łaguta i Pawlicki startowali w Grand Prix, Buczkowski i Pieszczek odjechali zawody w Rzeszowie, a młodzieżowcy walczyli o punkty w zmaganiach juniorskich. Po drodze były także jeszcze mecze w Szwecji. Każdy starał się zachować rytm startowy i kontakt z motocyklem.

Jaki jest plan na ostatnie cztery mecze, które zadecydują o waszym być, albo nie być w PGE Ekstralidze? 

Podstawą są dwa mecze u siebie, które po prostu musimy wygrać. Oczywiście najlepiej byłoby jeszcze zgarnąć punkty bonusowe, ale to jest sport, który potrafi często boleśnie zweryfikować nasze plany. Zawsze naszym celem jest zwycięstwo. Chcę tego ja, chcą tego zawodnicy, zarząd, kibice i sponsorzy. Tylko nie zawsze wychodzi to wszystko tak, jakbyśmy chcieli.

W niedzielę derbowy mecz z Get Well Toruń, który po prostu musicie wygrać. Jak wyglądają wasze przygotowania do tego arcyważnego spotkania?

W czwartek rozpoczęliśmy przygotowania do najbliższego meczu, który jest dla nas bardzo ważny. Miejsca na błędy już nie ma i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego robimy wszystko, żeby nic nas nie zaskoczyło. Jestem do dyspozycji zawodników 24 godziny na dobę. 

Zdzisław Cichoracki mówi, że staniecie na głowie, żeby wygrać i dodatkowo zdobyć punkt bonusowy. Uda się wykonać ten plan?

Jestem przekonany o tym, że stać nas na wysokie zwycięstwo. Znam potencjał moich zawodników. Chcemy wykonać jak najlepiej naszą pracę. Jaki przyniesie to efekt? Zobaczymy po 15. wyścigu. Wtedy będziemy mądrzejsi.

Jak spojrzy pan z perspektywy czasu - co poszło nie tak, że jesteście obecnie w trudnym położeniu? GKM miał walczyć o play-off, a szykuje się batalia o utrzymanie do ostatniego meczu.

Zawodnicy walczą przede wszystkim ze sprzętem. Nikt nie powie, że nie mają umiejętności, żeby wygrywać i robić dobre wyniki. Sprzęt potrafi zbudować zawodnika, jak i wpakować w dołek, z którego ciężko się wygrzebać. Każdy z nich chce trzymać gaz, tylko trzeba mieć przede wszystkim na czym. 

Może trzeba uderzyć do Ryszarda Kowalskiego, który znajduje się obecnie na samym szczycie wśród tunerów? Podobno każdy chce mieć teraz silnik od niego.

Niektórzy nasi zawodnicy zaczęli korzystać z jego usług i widać efekty. Nie bez powodu Ryszard Kowalski przygotowuje silniki dla światowej czołówki. Na jego sprzęcie zawodnicy wygrywają rundy Grand Prix. To o czymś świadczy.

Podobno za ostatnimi dobrymi występami Krzysztofa Buczkowskiego stoi właśnie Kowalski. Solidnie w ostatnim czasie prezentuje się też Antonio Lindbaeck. Można mówić o jakimś przełomie?

Cieszymy się, ale nie popadamy też w jakiś hurraoptymizm. Wiemy na co stać tych zawodników i jaki mają potencjał. Lindbaeck i Buczkowski zawsze byli ważnymi ogniwami w naszym zespole. Miniony sezon mieli naprawdę dobry. W tym roku gdzieś się pogubili, ale mam nadzieję, że ich ostatnie wyniki nie były dziełem przypadku i teraz będzie już tylko lepiej, bo bardzo potrzebujemy ich punktów.

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Kto okaże się górą w meczu GKM - Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Każdy klub jest stać wygrać mecz. Tylko jest jedno ,,ale.Na ile pozwoli przeciwnik.Jak pojadą gospodarze ,Toruń też ma dobrych zawodników. GKM łatwego meczu mieć nie będzie.
  • eddy Zgłoś
   Kepinski ..dzisiaj kozak, bo rywal , bez swego najlepszego ! Caly czas jazda pelnym skladem a mimo to ..padaka ! Ale co moze powiedziec? ...Wiara ponoc gory ..przenosi !:)
   • kbs___ Zgłoś
    Jak coś pójdzie nie tak, będzie bolało jeszcze bardziej..., ale rozumiem podejście trenera. Jedynie słuszne zresztą.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL