Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Zbigniew Fiałkowski

GKSŻ nie będzie sprawdzać, czy Stal płaci. O co chodzi z wynagrodzeniami dla zawodników?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Ireneusz Nawrocki wściekł się, kiedy przeczytał w mediach, że Stal Rzeszów nie płaci zawodnikom. Wyjaśnił, że na wynagrodzenia żużlowców wydał już milion sto tysięcy złotych i zaprosił GKSŻ do kontroli finansów. Co na centrala?

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

- Serdecznie dziękujemy, ale nie skorzystamy - mówi nam wiceprzewodniczący GKSŻ Zbigniew Fiałkowski. - Chętnie przyjedziemy do Rzeszowa, kiedy pan Nawrocki będzie organizować spotkanie prezesów pierwszej i drugiej ligi. Finansów jednak sprawdzać nie będziemy - wyjaśnia.

Dlaczego centrala nie chce sprawdzić, jak jest z płynnością finansową w Rzeszowie? - Nie jesteśmy do tego uprawnieni. To nie jest zadanie GKSŻ. Od tego są zespoły audytorskie, które sprawdzą wszystko na koniec roku - dodaje Zbigniew Fiałkowski.

W żużlowej centrali ostatnią wypowiedź Ireneusza Nawrockiego przeczytali jednak z dużym zaciekawieniem. Zdziwienie wzbudziła zwłaszcza część dotycząca wynagrodzeń dla żużlowców. Szef Stali Rzeszów wyjawił, że na ich konto trafiła już łącznie kwota miliona sto tysięcy złotych. - Jeśli zinterpretujemy wypowiedź dosłownie, to wychodzi na to, że Stal wydała na płace zawodników kwotę, która nie za bardzo współgra z tym, co zakłada Regulamin Finansowy w drugiej lidze - wyjaśnia Fiałkowski.

GKSŻ nie zarzuca jednak Nawrockiemu, że jego klub złamał postanowienia Regulaminu Finansowego. W centrali chcieliby po prostu, żeby właściciel Stali doprecyzował, co miał na myśli, kiedy mówił o takiej kwocie.

Szef rzeszowskiego klubu przekazał nam, że milion sto tysięcy złotych to suma, którą zawodnicy otrzymali z klubu i wypłat sponsorskich. Jeśli przyjmiemy, że tak rzeczywiście było, to o złamaniu zapisów regulaminu nie ma mowy.

ZOBACZ WIDEO Leszek Blanik: Jak ktoś jest najlepszy, to wygrywa z każdego pola

Czy Stal Rzeszów wywalczy w tym roku awans do pierwszej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • brak_zawodnika Zgłoś
  "W centrali chcieliby po prostu, żeby właściciel Stali doprecyzował, co miał na myśli, kiedy mówił o takiej kwocie." a czemu miał by to zrobić skoro nie jesteście uprawnieni żeby to
  Czytaj całość
  sprawdzić? Zespół audytorski wyjaśni po sezonie o co chodziło w tej wypowiedzi.
  • k 53 GKM Zgłoś
   I co RZESZOW,,,dalej najezdzac bedziecie na vice GKSZ Fialkowskiego???Przeinaczajac jego nazwisko,,,????HAHAHA..przeciez ,,broni,,,#Waszego Nawrockiego,,:::)))I to jawnie w mediach...jak teraz
   Czytaj całość
   wygladacie?????????::::((((((
   • darek2087 Zgłoś
    O bomba się odpala a ktoś mi jacka danielsa wisi jak mówiłem że to nastapi i nie wierzcie w to że trenerowi wisza tylko tyle bo dużo dużo więcej a wobec zawodników o mój Boże ze 2
    Czytaj całość
    bańki się uzbiera pierwszy efekt juz macie w postaci grega
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL