Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patrick HougaardWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Patrick Hougaard

Wybrzeże podjęło decyzję. Będzie prosiło GKSŻ o wyjaśnienia w sprawie meczu w Łodzi

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W niedzielę informowaliśmy, że Tadeusz Zdunek zastanawia się nad zwróceniem się do GKSŻ w kwestii wydarzeń, jakie zdarzyły się tego dnia w Łodzi. Teraz już wiadomo, że gdańszczanie przygotują pismo z prośbą o wyjaśnienia.

Prezes Tadeusz Zdunek już w niedzielę zastanawiał się nad dalszymi krokami w kwestii meczu w Łodzi, który nie odbył się ze względu na brak odpowiedniego przygotowania toru.

 - Zastanowimy się jeszcze co będziemy robić dalej. Na pewno zastanawiające jest to, że mamy piękne warunki pogodowe w Łodzi, a tor wygląda jakby deszcz spadł 5 minut temu. Ponieśliśmy kolejne koszty. Na razie jednak za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, czy będziemy chcieli trzeci raz pojechać do Łodzi - mówił w rozmowie z naszym portalem.

W ankiecie na WP SportoweFakty na pytanie, czy Wybrzeżu za mecz w Łodzi powinien zostać przyznany walkower, 89 procent z ponad 5,5 tys. głosujących odpowiedziało "tak". Sytuacja jest zastanawiająca szczególnie, że od osób, które znajdowały się w niedzielę na stadionie zaczęły dochodzić głosy, że mimo przewidywanych opadów, łódzki tor został zbronowany i tak pozostawiony tak na noc. Jest to sprzeczne z zasadami przygotowania toru do zawodów. To po prostu nie mogło się udać.

W Gdańsku podjęto już decyzję, że te wydarzenia nie zostaną tak pozostawione. - Przygotowujemy pismo, które skierujemy do GKSŻ z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. To co zdarzyło się w Łodzi, to antyreklama sportu żużlowego - przekazał już w poniedziałek Zdunek.

Oba kluby miały czas do poniedziałku, do godziny 12:00, by porozumieć się w sprawie nowego terminu. Gdańszczanie poinformowali jednak, że nie otrzymali żadnej propozycji.

ZOBACZ WIDEO: Szlak na K2 naznaczony śmiercią. Andrzej Bargiel: Musiałem wspiąć się na wyżyny

Czy GKSŻ powinna przyjrzeć się wydarzeniom z Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • Forest Zgłoś
  Lodz ma specyyficzne polozenie geograficzne, lezy na wzniesieniu lodzkim. Ja mieszkam obok stadionu, i rano przeszly solidne opady, do roboty poszedlem w innych butach niz planowalem. Jeszcze
  Czytaj całość
  niedawno pracowalem na Widzewie, 10 km. drogi, ale Widzew jest na gorce, co powoduje roznice temperatury do ok. 5 stopni(roznica niewielka, ale wiatr robi swoje). A pomiedzy jest srodmiescie, gdzie rozgrzane powietrze od spalin, piecow i slonca odbijanego od dachow idzie do gory. Prognozy z lotniska mozna sobie wsadzic gdzies, sprawdzaja sie w promieniu max. 3/4 km. od lotniska.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   P.Tadeuszu takie pisma do GKSŻ o wyjaśnienia toru po dobrej ulewie,nie zależnie jaka była później pogoda.Pisma takie tylko psuje atmosferę sportową. Takie jest moje zdanie.
   • jacek2 Zgłoś
    Wybrzeże już domaga się walkowera napiszcie wprost!!!!
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL