WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Zawodnicy Sparty: Gleb Czugunow, Tai Woffinden

Wiemy, czego brakuje Betardowi Sparcie Wrocław. "To na pewno kłopot wicemistrzów"

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Wrocławianie od drugiej połowy czerwca nie mają do dyspozycji Gleba Czugunowa. Rosjanin doznał kontuzji i może nie wrócić na fazę play-off. - To kłopot dla Sparty - ocenia Krzysztof Cegielski, były żużlowiec.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Betard Sparta w ostatnich dwóch starciach musiała radzić sobie bez Gleba Czugunowa. Rosjanin wystąpił w tym sezonie w czterech spotkaniach PGE Ekstraligi i notował średnio ponad 6 punktów na mecz. To obiecujący wynik. Mimo braku rezerwowego, wrocławianie wygrali jednak mecze z Grupą Azoty Unią Tarnów (57:33) i z forBET Włókniarzem Częstochowa (48:42).

Krzysztof Cegielski ma ambiwalentny stosunek do skutków absencji młodego żużlowca. - Jeżeli Czugunow nie wróci do zdrowia na początku września, to będzie kłopot dla Sparty Wrocław. Ten zawodnik wszedł na określony poziom i gwarantował konkretne zdobycze punktowe. Jednocześnie jednak nie przeceniałbym jego wartości dla drużyny. To nie jest kontuzja Woffindena czy Janowskiego - podkreśla były żużlowiec i ekspert nSport+.

Kluczową postacią w całej układance jest Maksym Drabik i to on w ostatnich meczach zastępował słabego Damiana Dróżdża. Zdaniem naszego rozmówcy junior wrocławian jest zabezpieczeniem, które powinno funkcjonować na bardzo wysokim poziomie, a trener Rafał Dobrucki może raczej spać spokojnie. - Różne drużyny mają różne kłopoty i wrocławianie naprawdę nie mają powodów do wielkich narzekań. Play-off bez Czugunowa? To nie powinna być przerażająca wizja dla Sparty - kończy Cegielski.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużla

Przypomnijmy, że Rosjanin w czerwcu doznał podwójnego złamania prawej nogi. Jeszcze w połowie lipca wydawało się, że Czugunow wróci do sprawności na ostatnie mecze fazy zasadniczej. Rzeczywistość okazała się brutalna. Jak przekazał sam zawodnik, na tor wróci nie wcześniej niż we wrześniu, a może nawet później. Pierwsze mecze fazy play-off zaplanowano na 2 września.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy zgadzasz się z Krzysztofem Cegielskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL