Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock, lider StaliWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Greg Hancock, lider Stali.

Znamy wszystkie lokalizacje Diamond Cup 2018. Wielki finał w Rzeszowie

Dawid Borek
Dawid Borek
Już 17 sierpnia rozpoczną się zmagania w ramach Diamond Cup 2018. Wielki finał cyklu odbędzie się dwa miesiące później w Rzeszowie.

Diamond Cup będzie składał się z pięciu turniejów, które zostaną rozegrane w Lamothe Landerron, Gdańsku, Motali, Krsko i Rzeszowie. Główną nagrodą w cyklu będzie diament za minimum pół miliona złotych. Kolejni zawodnicy zgarną diamenty o wartości 350, 200 i 100 tysięcy złotych.

Terminarz Diamond Cup 2018:
17 sierpnia - Lamothe Landerrron (Francja)
31 sierpnia - Gdańsk (Polska)
20 września - Motala (Szwecja)
12 października - Krsko (Słowenia)
14 października - Rzeszów (Polska) - wielki finał

O zwycięstwo w cyklu powalczą m.in. Greg Hancock i Tomasz Jędrzejak, a więc liderzy drugoligowej Stali Rzeszów, której właściciel jest organizatorem Diamond Cup - Ireneusz Nawrocki.

Oprócz Hancocka i Jędrzejaka, na starcie staną też: Karol Baran, Sebastian Ułamek, Peter Ljung, Timo Lahti, Norbert Kościuch, Wadim Tarasienko, Grzegorz Zengota, Adrian Miedziński, Krystian Pieszczek, Jakub Jamróg, Linus Sundstroem, Hans Andersen i Oliver Berntzon.

Turnieje będą rozgrywane według tabeli 20-biegowej, o czym mówi regulamin Diamond Cup: "Do pierwszego turnieju zostanie wylosowanych 16 zawodników i dwóch rezerwowych. Do każdego kolejnego turnieju kwalifikuje się 12 najlepszych zawodników plus 4 pauzujących. Zawodnicy, którzy zajmą 15. i 16. miejsce, w każdym następnym turnieju bdą pauzować. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 13. i 14., w każdym następnym turnieju będą rezerwowymi. W piątym, finałowym turnieju, wystąpi pierwszych 18 zawodników (16+2 rezerwowych) wg liczby zgromadzonych punktów z wszystkich turniejów cyklu".

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Betard Sparty WrocławPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba ci się obsada Diamond Cup 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

Wszystkie komentarze (31)

Komentarze (31)

×
    Wszystkie komentarze (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL