WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: bracia Chis Holder, Jack Holder i tłumaczący im coś Jacek Frątczak

Jacek Frątczak: Jestem dużo większym kozakiem niż w marcu

Dawid Borek
Dawid Borek
Jacek Frątczak już od nieco ponad roku piastuje stanowisko menedżera Get Well Toruń. W minionym sezonie obronił PGE Ekstraligę, teraz walczy o play-off. - Jestem dużo większym kozakiem niż byłem w marcu - mówi.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Jacek Frątczak w lipcu ubiegłego roku został zatrudniony przez Get Well Toruń jako następca Jacka Gajewskiego. Nowy menedżer toruńskiej drużyny zrealizował postawiony przed nim cel, jakim było utrzymanie zespołu w PGE Ekstralidze, a następnie przedłużył umowę ze swoim pracodawcą, budując drużynę, która w sezonie 2018 miała być się o najwyższe laury. Póki co Anioły walczą o awans do fazy finałowej.

- Generalnie w Toruniu jest trudne środowisko i na początku nam wszystkim wydawało się, że będzie dużo łatwiej. Gdyby było trochę więcej szczęścia w tym wszystkim, to obraz nie byłby tak zamazany. Z drugiej strony, jeśli myślimy długofalowo, to mogę powiedzieć, że mimo tego, że był kryzys, to wstaliśmy z kolan i potrafiliśmy jako drużyna, klub i organizacja go przezwyciężyć. Byliśmy cały czas razem, a to bardzo ważne - mówi Frątczak w rozmowie z ddtorun.pl.

Zielonogórzanin ma już za sobą ponad 12 miesięcy pracy w Get Well. W tym czasie przeżywał lepsze i gorsze momenty. Sam jednak podkreśla, że działanie w trudnych warunkach pozytywnie wpłynęło na jego menedżerski warsztat. - Przez ten czas nauczyłem się dużo więcej o Toruniu, mieście, klubie, żużlu i zawodnikach. Weryfikacja własnych umiejętności, wyciąganie wniosków, szukania środków w trybie pilnym - wszystko to sprawia, że mogę dziś powiedzieć o sobie, że jestem dużo większym kozakiem niż byłem w marcu - mówi Frątczak.

Menedżer Get Well dobrze odnalazł się nie tylko w samym klubie, ale i mieście. Toruń jest już dla niego miastem wyjątkowym. - Dziś mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że moim klubem jest Klub Sportowy Toruń. Myślę tymi kategoriami. Moim stadionem jest Motoarena. W sensie podejścia emocjonalnego, nigdy nie fałszuję rzeczywistości. To nie jest poza na potrzeby mediów. Zżyłem się z tymi ludźmi. Przyjeżdżam do Torunia jak do siebie. Co ważne moja rodzina również bardzo polubiła Toruń. Czujemy się w Toruniu dobrze. Za wcześnie, żeby mówić o drugim domu w Polsce, ale o miejscu, do którego mamy sentyment, na pewno tak - dodaje Frątczak.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Get Well ToruńRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy chciałabyś/chciałbyś, by Frątczak nadal pracował w Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (37):

    Pokaż więcej komentarzy (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL