WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Alicja Konieczek

Lekkoatletyczne ME w Berlinie: Polki przepadły w el. na 3000 m z przeszkodami

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Żadnej z reprezentantek Polski nie udało się awansować do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Najbliżej była Alicja Konieczek, która zdołała poprawić swój rekord życiowy o blisko pięć sekund.

Eliminacje 3000 metrów z przeszkodami składały się z dwóch biegów. Z każdego z nich awans uzyskiwała najlepsza piątka. Stawkę finału uzupełnia natomiast pięć biegaczek z najlepszymi czasami.

W pierwszym biegu na czele znalazła się sześcioosobowa grupa. Kilka metrów dalej podążała Alicja Konieczek. Polka do samego końca walczyła o jak najlepszy rezultat, ale na ostatnich metrach została wyprzedzona przez Martinę Merlo, wskutek czego zajęła dziewiąte miejsce. Konieczek o blisko pięć sekund poprawiła rekord życiowy, musiała jednak czekać na wyniki drugiego biegu.

Katarzyna Kowalska i Matylda Kowal nieźle zaczęły swój bieg eliminacyjny, ale z okrążenia na okrążenie słabły. Po przebiegnięciu dwóch kilometrów Biało-Czerwone znajdowały się pod koniec stawki. Ostatecznie Kowal dobiegła do mety na czwartym, a Kowalska drugim miejscu... od końca.

Najbliżej awansu do finału była Alicja Konieczek. Polka straciła do premiowanego miejsca niespełna trzy sekundy. Najlepszy czas eliminacji osiągnęła Fabienne Schlumpf. Szwajcarka dobiegła do mety w czasie 9:32.32 min., co jest jej najlepszym osiągnięciem tego sezonu.

Wyniki eliminacji biegu na 3000 metrów z przeszkodami

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Fabienne SchlumpfSzwajcaria9:32.32 min. (Q) SB
2.Luiza GegaAlbania9:33.11 min. (Q)
3.Gesa-Felicitas KrauseNiemcy9:33.51 min. (Q) SB
17.Alicja KonieczekPolska9:41.16 min. PB
24.Matylda KowalPolska9:49.27 min.
29.Katarzyna KowalskaPolska9:54.83 min.

ZOBACZ WIDEO Rok temu był płacz, dziś jest złoto. Paulina Guba: życie przewróciło się do góry nogami


Oglądaj na żywo Memoriał Janusza Kusocińskiego w WP Pilot za darmo. Kliknij!

Czy wynik Polek jest rozczarowaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL