Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Walasek, Krzysztof KasprzakWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Grzegorz Walasek, Krzysztof Kasprzak

Kasprzak pojechał bezmyślnie i egoistycznie. Nie wziął pod uwagę interesu drużyny

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W 15. biegu meczu Stal - Sparta (46:44) Krzysztof Kasprzak jechał bez amortyzatora. Wiedział, że po kilku metrach jego motocykl stanie. Eksperci słusznie zauważyli, że w tej sytuacji zawodnik powinien był wjechać w taśmę.

Krzysztof Kasprzak w ostatnim wyścigu meczu Cash Broker Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław kompletnie nie wziął pod uwagę interesu gorzowskiej drużyny. Kiedy stał pod taśmą i szykował się do startu, miał zdekompletowany motocykl (urwał mu się amortyzator). Musiał o tym wiedzieć, bo Martin Vaculik, kolega z drużyny, pokazywał mu, że ma problem. Jednak Kasprzak, zamiast wjechać w taśmę i dać szansę na start juniorowi Rafałowi Karczmarzowi, zdecydował się wystartować i po kilku metrach stanął i zjechał na trawę.

- Zacznijmy od tego, że gdyby sędzia zauważył urwany amortyzator, to powinien był wykluczyć Kasprzaka - mówi nam Wojciech Dankiewicz, ekspert nSport+. - Skoro jednak arbiter nie widział, to zawodnik powinien był inaczej to rozegrać. W ogóle żużlowcy muszą jak najwięcej rozmawiać z trenerami i myśleć o taktyce. W meczu ze Spartą defekt Krzysztofa o niczym nie decydował, ale w innej sytuacji drużyna może słono zapłacić za taki błąd.

W zasadzie Kasprzak mógł rozegrać sytuację z amortyzatorem dwojako. Wjechanie w taśmę to jedna z opcji. Druga jest taka, że mógł próbować ukraść start, narażając się na przerwanie biegu i ostrzeżenie. Byłoby to jego pierwsze ostrzeżenie w meczu, więc nie wykluczałoby go ono z ponownego startu. Do ewentualnej powtórki Krzysztof mógłby już podjechać na zmienionym motocyklu. Wypada mieć nadzieję, że tak Stal, jak i zawodnik wyciągną z tej sytuacji odpowiednie wnioski.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Betard Sparty Wrocław

Co powinien zrobić Kasprzak w 15. biegu meczu Stal - Sparta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

Wszystkie komentarze (46)

Komentarze (46)

    Wszystkie komentarze (46)
    PRZEJDŹ NA WP.PL