Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak, Martin VaculikWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak, Martin Vaculik

Kontrola antydopingowa w Gorzowie. Wylosowano liderów Stali

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
POLADA, czyli polska antydopingówka, na meczu Stal - Sparta (46:44). Czterech zawodników wylosowano do kontroli, w tym Krzysztofa Kasprzaka i Martina Vaculika. Wyniki poznamy za cztery dni.

Od tego roku Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) przyspieszyła procedury sprawdzania żużlowców. Po meczu mają oni mnóstwo czasu, by nawadniać się i oddać próbki do analizy. To pozostało niezmienne. Dużo szybciej odbywa się już jednak samo badanie, mające wykazać obecność środków dopingujących.

Po zeszłorocznych perypetiach z Grigorijem Łagutą, którego kontrolę przeprowadzono 11 czerwca 2017 roku, a wyniki ujawniono dopiero na początku lipca, od tego sezonu rezultaty poznajemy już po 5 dniach od badania. Po pojedynku 12. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Cash Broker Stalą Gorzów a Betard Spartą Wrocław do specjalnie przygotowanych na tę okazję pomieszczeń udali się: Krzysztof Kasprzak, Martin Vaculik, Max Fricke i Damian Dróżdż.

W tym roku u nikogo nie wykryto nieprawidłowości, co tylko może wskazywać na coraz większą świadomość samych żużlowców, jak też ostrożność ich klubów. Czy tak pozostanie również po niedzielnym meczu? Dowiemy się jeszcze w tym tygodniu.

Polska antydopingówka działa w myśl umowy zawartej z Ekstraligą przed sezonem i to właśnie w tym dokumencie zawarto zapis o okresie 5 dni, który chroni przed tym, by badany zawodnik zdążył wystąpić w kolejnych meczach. POLADA zobowiązała się do przeprowadzenia w tym roku 70 badań na imprezach żużlowych.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużla

Czy brak kolejnych wpadek oznacza, że w żużlu nie ma problemu z dopingiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • yes Zgłoś
  Tytuł taki jak gdyby wzięli tylko Kasprzaka i Vaculika.Ze Sparty też dwaj zostali wylosowani...Losowanie pewnie jednak było, nikt nie będzie się podkładał.
  • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś
   Nie róbcie z tego afery. To był mecz kolejki. Ponadto zawodników do badań nikt nie wyznacza, tylko trafiają do kontroli przez losowanie. Żadne badania zawodników nie pomogą awansować
   Czytaj całość
   do play offów drużynie toruńskiej.
   • atom Zgłoś
    jako kibic po prostu żużla, zauważyłem niesamowitą nagonkę na Stal Gorzów, niejasne i bezczelne wykluczanie Zmarzlika, karanie Stali za przygotowanie toru przez komisarza, poparte przez
    Czytaj całość
    sędziego, kary za młodzieżowców, obawiam się, że ta kontrola to następny etap uwalenia Stali. W ub. niedzielę byłem na meczu w Częstochowie, beznadziejne zawody, Dudek został po chamsku potraktowany przez Fredkę i co, nic, nawet upomnienia nie było, żadnego ścigania, od startu do mety jazda gęsiego, na drugim łuku, gdzie siedziałem, jazda tylko po dużej, przyjezdni próbowali technicznie mijać po małej, ale tor był tak przygotowany, że było to niemożliwe, no i co i qufno, za taki tor Gorzów dostał by walkowera, ale święta Częstochowa może wszystko.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL