WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Dawid Lampart

Dawid Lampart ma nowy klub. Zastąpi Gleba Czugunowa

Dawid Borek
Dawid Borek
Dawid Lampart ponownie pojedzie w lidze szwedzkiej. Jego nowym klubem została Rospiggarna Hallstavik, w której zastąpi kontuzjowanego Gleba Czugunowa.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Dla Dawida Lamparta to powrót do szwedzkich rozgrywek. W przeszłości startował w barwach Hammarby Sztokholm i Griparny Nyköping, teraz pojedzie natomiast w walczącej w ElitserienRospiggarnie Hallstavik, zastępując Gleba Czugunowa, który przechodzi rehabilitację po podwójnym złamaniu prawej nogi.

Lampart z Rospiggarną podpisał umowę na okres 28 dni, choć nie jest wykluczone, że współpraca potrwa dłużej. Co ciekawe, przy jego kontrakcie "palce maczał" Andreas Jonsson, który z 28-latkiem występuje w jednym zespole w Polsce.

Na tym nie kończy się wątek lubelski w kontekście klubu z Hallstavik. Zawodnikami tej drużyny są także Robert Lambert i Sam Masters, którzy w polskiej lidze, podobnie jak Lampart i Jonsson, ścigają się w Speed Car Motorze Lublin.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Lampart to pierwszy Polak w tegorocznym składzie Rospiggarny. Wcześniej klub z Hallstavik, jako jedyny w Elitserien, nie miał w swojej kadrze żużlowca z polskim paszportem.

Rospiggarna we wtorek zmierzy się na wyjeździe z Vetlanda Speedway.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużlaCzy Lampart poradzi sobie w Elitserien?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL