Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz JędrzejakWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Piotr Szymański: Ta tragiczna wiadomość wstrząsnęła całym środowiskiem żużlowym

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Całe środowisko żużlowe jest wstrząśnięte po informacji, że Tomasz Jędrzejak nie żyje. - Odszedł od nas kolega, przyjaciel, dobry człowiek. Dla każdego miał uśmiech i dobre słowo - powiedział przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański.

We wtorek rano całe środowisko żużlowe zostało wstrząśnięte wiadomością, że 39-letni Tomasz Jędrzejak nie żyje. Jeszcze nie tak dawno, bo w niedzielę reprezentował barwy Stali Rzeszów w domowym spotkaniu z Iveston PSŻ Poznań, w którym zdobył 11 punktów, a do tej pory był najlepszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej.

Przewodniczący Głównej Komisji Sportu ŻużlowegoPiotr Szymański, złożył kondolencje rodzinie oraz znajomym Tomasza Jędrzejaka. - To ogromna strata dla środowiska oraz sportu żużlowego. Odszedł od nas kolega, przyjaciel, dobry człowiek. Dla każdego miał uśmiech i dobre słowo. Podziwiany za waleczność i wyjątkową sylwetkę na motocyklu. Pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym Tomka. W tych ciężkich dla was chwilach, musicie być silni. Nie ma słów, którymi można wyrazić ogrom bólu jaki dotknął najbliższych. Ta tragiczna wiadomość wstrząsnęła do głębi całym środowiskiem żużlowym - powiedział.

Ponadto Główna Komisja Sportu Żużlowego apeluje do klubów, o minutę ciszy na zawodach - począwszy od dnia dzisiejszego aż po mecze ligowe w niedzielę. W ten sposób zostanie uczczona pamięć o Tomku i jego zasługach dla dyscypliny.

Tomasz Jędrzejak urodził się w 1979 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Swoją przygodę z żużlem rozpoczął w miejscowej Iskrze. Podczas swojej kariery reprezentował barwy drużyn z Ostrowa Wielkopolskiego, Częstochowy, Wrocławia, Tarnowa oraz Rzeszowa. W 2012 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu.

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL