Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar BoberMateriały prasowe / Robimy Marketing/Przemysław Gąbka / Na zdjęciu: Oskar Bober

Oskar Bober został zawieszony przez GKSŻ. Grożą mu surowe kary

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Grzywna, długie zawieszenie, a nawet dyskwalifikacja - takie kary mogą spotkać Oskara Bobera. Żużlowiec Speed Car Motoru przed niedzielnym meczem w Gnieźnie był pod wpływem alkoholu i na czas postępowania dyscyplinarnego został zawieszony przez GKSŻ.

W opublikowanym w poniedziałek komunikacie czytamy: "Z dniem 20.08.2018 zawodnik Oskar Bober został zawieszony przez GKSŻ na okres do czasu zakończenia sprawy dyscyplinarnej nie dłużej niż na 60 dni. Ustanie stanu zawieszenia będzie opublikowane w komunikacie GKSŻ."

Oskar Bober w niedzielę miał wziąć udział w meczu Nice 1. Ligi Żużlowej, w którym Speed Car Motor Lublin na wyjeździe mierzył się z Car Gwarant Startem Gniezno. Choć był w składzie, to na torze nie pojawił się ani razu, bowiem badanie alkomatem przed zawodami wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Motor jadąc w szóstkę przegrał 43:47.

Żużlowca mogą teraz spotkać surowe kary. W Przepisach Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego, za "uczestnictwo w zawodach pod wpływem alkoholu" przewidziane są następujące sankcje:
- kara pieniężna 50000 zł oraz wykluczenie do końca zawodów,
- zawieszenie od 1 do 24 miesięcy,
- dyskwalifikacja,

Na które sankcje zdecyduje się GKSŻ, dowiemy się, zgodnie z komunikatem, nie później niż za 60 dni. Ukarać zawodnika może również klub. Na tę chwilę jednak nie wiadomo, czy to uczyni. Motor w niedzielę wydał krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że sprawą wykroczenia zajmie się w poniedziałek.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużla

Czy Motor Lublin również powinien ukarać Oskara Bobera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (81):

Wszystkie komentarze (81)

Komentarze (81)

×
    Wszystkie komentarze (81)
    PRZEJDŹ NA WP.PL