Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper GomólskiWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Kacper Gomólski

Zapadły wyroki w sprawie afery korupcyjnej. Sponsorzy Gomólskiego skazani

Dawid Borek
Dawid Borek
Od października ubiegłego roku trwała sprawa przekupienia Kacpra Gomólskiego przez jego sponsorów. W końcu poznaliśmy jej finał. Dwóch mężczyzn zostało skazanych.

Po barażu o PGE Ekstraligę, działacze Zdunek Wybrzeża Gdańsk ujawnili, iż sponsor Get Well Toruń (a indywidualnie też Kacpra Gomólskiego) próbował przekupić ich zawodnika. Zaproponował 100 tys. złotych i pomoc w załatwieniu nowego kontraktu. Gomólski nagrał jedną z rozmów i pokazał swojemu byłemu już pracodawcy.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. W sumie zatrzymano dwie osoby. Karol K. i Mariusz W. początkowo nie przyznawali się do winy, ale potem zmienili zeznania. Powiedzieli prawdę i chcieli dobrowolnie poddać się karze.

Tzw. aferą korupcyjną zajął się Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Po trwającej 10 miesięcy sprawie obaj mężczyźni usłyszeli wyroki.

- Karol K. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywny w wysokości 60 tys. zł. Z kolei Mariusz W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz grzywny w wysokości 100 tys. zł - informuje Katarzyna Błaszczak z biura prasowego poznańskiego Sądu Okręgowego w rozmowie z "Expressem Bydgoskim".

Po minionym sezonie sezonie Kacper Gomólski odszedł ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk do Falubazu Zielona Góra.

ZOBACZ WIDEO Do czego służy zawodnikom lewa i prawa noga?POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy sąd wydał sprawiedliwe wyroki w tej sprawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

×
    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL