WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Paweł Sadzikowski

Prezes Wandy wystosował list do kibiców. "Nie mamy wielomilionowych dotacji z miasta jak inne kluby"

Michał Mielnik
Michał Mielnik
We wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego przyznała walkower dla Euro Finannce Polonii Piłą za spotkanie z Arge Speedway Wandą Kraków. Prezes krakowskiego klubu - Paweł Sadzikowski wystosował list do kibiców.

1 lipca na stadionie w Pile miejscowa Euro Finannce Polonia miała zmierzyć się z Arge Speedway Wandą Kraków. Spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ goście przyjechali jedynie z pięcioma zawodnikami (wymagana jest minimum szóstka). 

We wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego przyznała walkower dla gospodarzy tego spotkania. Wynik 40:0 oznacza, że z Nice 1. Ligi Żużlowej spada krakowski zespół, z kolei pilska Polonia pojedzie w barażach z drugą drużyną 2. Ligi Żużlowej

Wieczorem prezes Wandy Kraków - Paweł Sadzikowski wystosował list do kibiców. Jego treść prezentujemy poniżej (pisownia oryginalna) 

"Szanowni kibice!

Po decyzji GKSŻ wiemy już na pewno, że po tym sezonie żegnamy się z Nice I ligą żużlową. W ciągu czterech lat występów na zapleczu Ekstraligi bywały różne momenty. Począwszy od piątej pozycji w debiutanckim sezonie, po występy jako "czarny koń" sezonu 2017. Obecny rok miał być dla nas przełomowy. Wiele klubów w historii zawiązywało nowe spółki i zapominało o długach. My postanowiliśmy spłacać regularnie zobowiązania i przejechać spokojnie sezon. Nie planowaliśmy jednak kontuzji Ernesta, wypadku Victora czy problemów ze zdrowiem juniorów. Żużel zweryfikował nasze plany i sportowo byliśmy najsłabsi.

Nadal jednak nie zmieniły się nasze cele. Chcemy wyjść na prostą, rozliczyć się z każdym do zera i zacząć z czystą kartą sezon w II lidze. Chcemy, aby żużel nadal funkcjonował w Krakowie i zyskiwał coraz większą popularność. Nie mamy podobnie jak inne kluby wielomilionowych dotacji z miasta. Funkcjonujemy dzięki sponsorom i Wam, naszym kibicom. To dla Was od dziewięciu sezonów staramy się dostarczać emocji. Nie wszystko idzie po naszej myśli, ale każdego dnia walczymy, żeby speedway w Krakowie stale się rozwijał. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i mocno liczymy na Was w nowym sezonie na drugoligowych torach.

Z żużlowym pozdrowieniem,
Paweł Sadzikowski
Prezes Speedway Wandy Kraków."

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po toruńskuKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL