Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Car Gwarant Startu GnieznoWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: zawodnicy Car Gwarant Startu Gniezno

Trudna przeprawa Startu na Łotwie. ROW lubi rywalizować z Polonią

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Już w piątek nastąpi inauguracja ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Nice 1.LŻ. W Daugavpils passę dwóch przegranych spróbuje przerwać Car Gwarant Start Gniezno, a w Pile passę dwóch zwycięstw przedłużyć ROW Rybnik.

Poniżej prezentujemy statystyki rywalizacji drużyn par 14. rundy w Nice 1. Lidze Żużlowej i zaległego meczu w Łodzi, który odbędzie się w sobotę.

***

Lokomotiv Daugavpils - Car Gwarant Start Gniezno

O tym, że nie będzie to dla Łotyszy łatwy pojedynek, świadczy nie tylko tegoroczna postawa ich rywala, ale też stawka spotkania (Lokomotiv nie może przegrać) i fakt, że gościom trzykrotnie udawało się zaznać smaku zwycięstwa na ich torze. Sęk w tym, że od ostatniego minęło już sześć lat. W 2012 roku Start skutecznie rywalizował o awans do Ekstraligi i w rundzie finałowej odniósł na Łotwie szalenie ważną wygraną (50:40). Kolejne dwie i zarazem ostatnie wizyty (2014-2015) nie były już jednak tak udane (37:53 i 29:61).

RazemW DaugavpilsW Gnieźnie
Wygrane Daugavpils871
Remisy101
Wygrane Gniezna1239


Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Na starym torze w Łodzi Wybrzeże wyśrubowało lepszy wynik w bezpośrednich spotkań od gospodarzy. Średnio unikało przegranej w dwóch na trzy mecze. Po raz ostatni wygrało jednak z Orłem dwanaście lat temu w II Lidze, gdy wywalczyło awans szczebel wyżej. Generalnie łodzianie nie wypadają najlepiej w potyczkach z gdańszczanami. Wygrali zaledwie pięć razy we wszystkich 25 podejściach. Przed rokiem na starym obiekcie padł remis (30:30). W tym roku mecz na nowym stadionie nie doszedł do skutku już dwukrotnie.

RazemW ŁodziW Gdańsku
Wygrane Łodzi541
Remisy321
Wygrane Gdańska17611


Euro Finannce Polonia Piła - ROW Rybnik

Rybniczanom z pilanami z reguły zawsze szło po jak po maśle. Komplet zwycięstw na swoim owalu, remisowy bilans na wyjeździe. Dotąd obyło się jednak tylko pięć meczów w Wielkopolsce. Poprzednio w II Lidze w sezonie 2013, gdy ROW odradzał się i powoli kroczył - jak się okazało - do PGE Ekstraligi. Rekiny wygrały 48:42 i był to ich drugi z rzędu triumf w Pile. Rok wcześniej goście ze Śląska polegli w rundzie zasadniczej (38:51), ale zrewanżowali się w play-offach (40:38, choć na torze było 50:40 dla pilan, jednak w drugiej części sezonu byli karani regulaminowo 12 ujemnymi punktami za zbyt późne zgłoszenie drużyny do ligi).

RazemW PileW Rybniku
Wygrane Piły220
Remisy110
Wygrane Rybnika826


Orzeł Łódź - Speed Car Motor Lublin

Spośród par 14. kolejki Nice 1.LŻ mecz drużyn z najbogatszą historią spotkań. Łódzkie kluby rywalizowały z lubelskim już 57 razy. W ogólnym bilansie lepiej wypada Motor, który na dawnym torze w Łodzi zwyciężał w sumie 10 razy. Od ostatniej wygranej minęło już 16 lat, bowiem w 2002 roku w II Lidze zmierzające po awans TŻ Lublin pokonało łódzkie TŻ 48:42. Od tamtej pory Koziołki wizytowały w Łodzi sześć razy i za każdym razem górą byli gospodarze. Poprzednio w 2014 roku - 51:39.

RazemW ŁodziW Lublinie
Wygrane Łodzi25178
Remisy211
Wygrane Lublina301020


Arge Speedway Wanda Kraków - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Paradoks historii ligowych spotkań klubów z Krakowa i Gdańska polega na tym, że ten pierwszy częściej niż u siebie, wygrywał na wyjeździe. Wanda trzykrotnie potrafiła pokonać Wybrzeże na jego torze, w tym dwukrotnie w sezonach 2016-2017. W tym gdańszczanie wzięli srogi rewanż i na inaugurację zwyciężyli 64:26. Była to ich szósta wygrana z tym rywalem na własnym owalu. Tyle samo triumfów mają w Krakowie, a jeśli w niedzielę cudu nie będzie, powinni zrobić to po raz siódmy i drugi z rzędu (rok temu 53:37).

RazemW KrakowieW Gdańsku
Wygrane Krakowa523
Remisy000
Wygrane Gdańska1266

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po toruńskuPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Ile meczów wygra Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sobotę i niedzielę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL