Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nile TufftWP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Na zdjęciu: Nile Tufft

Oficjalnie: Motor ma nowego zawodnika. To on zastąpi Bobera w meczu z Orłem

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Nile Tufft nowym zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin. Posiadający egipskie korzenie 17-letni żużlowiec został wypożyczony do lidera Nice 1. Ligi Żużlowej z Falubazu Zielona Góra.

Młody zawodnik dopiero kilka tygodni temu zdobył licencją żużlową. Motor wypożyczył go, ponieważ nie posiadał w kadrze wystarczającej liczby krajowych zawodników, aby móc odjechać mecz ligowy. W tę niedzielę drużynę czeka wyjazdowe spotkanie w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej z Orłem Łódź.

Aby móc odjechać mecz, w składzie trzeba posiadać minimum czterech krajowych zawodników. Motor do piątku miał tylko dwóch seniorów (Pawła Miesiąca, Dawida Lamparta) i jednego młodzieżowca (Wiktora Lamparta). Daniel Jeleniewski i Emil Peroń są kontuzjowani, Kacper Gosik nie ma jeszcze skończonych 16 lat, natomiast Oskar Bober został zawieszony przez GKSŻ po tym, jak w zeszłym tygodniu badanie przed meczem w Gnieźnie wykazało, że jest pod wpływem alkoholu.

Nile Tufft dopiero uczy się żużlowego rzemiosła i nie należy oczekiwać od niego jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, zwłaszcza w tak trudnym spotkaniu, jak to w Łodzi. Motor jest już pewien wygrania rundy zasadniczej Nice 1. Ligi Żużlowej, a w play-offach niewykluczone, że uda mu się zakontraktować kolejnego młodzieżowca, zwłaszcza, że część klubów skończy w niedzielę sezon. Przypomnijmy, że regulamin pozwala wypożyczyć zawodnika, który w sezonie nie zdobył więcej niż 8 punktów.

ZOBACZ WIDEO: #SmakŻużla po grudziądzkuPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy spodziewasz się, że Motor na play-offy wypożyczy kolejnego zawodnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

Wszystkie komentarze (31)

Komentarze (31)

×
    Wszystkie komentarze (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL