WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Wybrzeże - Wanda

Wanda - Wybrzeże: Pożegnanie z sezonem. Nie tak to miało wyglądać (zapowiedź)

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Arge Speedway Wanda Kraków i Zdunek Wybrzeże Gdańsk przystępowały do bieżących rozgrywek z zupełnie odmiennymi celami, ale żadnej z tych ekip nie udało się założonych planów zrealizować. W środę zespoły zakończą sezon.

Krakowianie powzięli sobie za cel utrzymanie się na zapleczu Nice 1.LŻ. Zadanie to od początku brzmiało karkołomnie, bo wystarczyło spojrzeć na kadrę ekipy ze stolicy Małopolski. Nazwiska zawodników nie powalały, ale na takich było Arge Speedway Wandę stać. Ambicji drużynie odmówić nie można było, lecz, zgodnie z przewidywaniami, zajmie ona ostatnią lokatę w tabeli pierwszej ligi. A do tego wszystkiego doszedł walkower za mecz w Pile i klamka zapadła. Spotkanie z gdańskim Wybrzeżem będzie już tylko starciem o godne pożegnanie się z ekstraligowym zapleczem.

Drużyna z Gdańska też nie spełniła oczekiwań. Te sięgały fazy play-off i włączenia się do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Prezes Tadeusz Zdunek wierzył, że pomysł oparcia drużyny o trzech Duńczyków, z dwoma solidnymi polskimi seniorami i pod przewodnictwem Lecha Kędziory wypali. Skończy się natomiast najwyżej jedynie piątym miejscem. Wygrana w Lublinie i zryw Wybrzeża, które musiało już liczyć na pomyślne dla nich rozstrzygnięcia w innych meczach, przyszło za późno.

Gdański zespół do Krakowa przyjedzie po sromotnej porażce w Łodzi (30:60). Trudno było jednak spodziewać się lepszego rezultatu dla Zdunek Wybrzeża, skoro w konfrontacji z Orłem nie mogli skorzystać z Andersa Thomsena, Mikkela Michelsena i Mikkela Becha. Ekipa Mirosława Berlińskiego tak naprawdę jedzie już jednak o pietruszkę, więc wyniki nie mają większego znaczenia. Dla zawodników to jedynie okazja do zaprezentowania się i pokazania, że zasługują na nowe kontrakty. Również w Krakowie Wybrzeże pojedzie osłabione, co otwiera szansę przed gospodarzami.

Choćby dlatego i dla zakończenia sezonu w jak najlepszych nastrojach można oczekiwać, że ani Wanda ani Wybrzeże nie oddadzą pola bez walki. Biorąc pod uwagę awizowane składy, szykuje się wyrównany mecz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:15. Nasz serwis przeprowadzi z niego relację na żywo.

Awizowane składy: 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Patrick Hougaard
2. Anders Thomsen
3. Michał Szczepaniak
4.
5. Oskar Fajfer
6. Marcin Turowski
7. Karol Żupiński

Arge Speedway Wanda Kraków
9. Marcin Jędrzejewski
10. Ernest Koza
11. Siergiej Łogaczew
12. Aaron Summers
13. Wojciech Lisiecki
14.
15. Bartłomiej Kowalski

Wynik pierwszego spotkania: Wybrzeże 64:26 Wanda

Początek spotkania: 17:15
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

Przewidywana prognoza pogody na środę (yr.no):
Temperatura: 23°C
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 4 km/h

ZOBACZ WIDEO Jeździł jak legenda. Teraz został legendą. Wzruszające pożegnanie Tomasza JędrzejakaKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jak zakończy się ten mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL