Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timo Lahti przed Olegiem MichaiłowemWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Timo Lahti przed Olegiem Michaiłowem

Lokomotiv - Start: Oleg Michaiłow wysoko zawiesił sobie poprzeczkę (noty)

Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Lokomotiv Daugavpils pokonał Car Gwarant Start Gniezno 50:39 i przypieczętował awans do play-offów Nice 1. Ligi Żużlowej. Liderem Łotyszy był w tym meczu Timo Lahti. Fin w pięciu wyścigach stracił tylko jeden punkt.

Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils:

Timo Lahti 5+. Fin ma naprawdę dobry refleks. Pojechał bardzo udany mecz, na 15 możliwych punktów zdobył 14. Jedyne "oczko" stracił w powtórce 7. biegu, kiedy pokonał go Adrian Gała. Ta strata jednak nie miała wpływu na końcowe rozstrzygnięcia.

Jewgienij Kostygow 3+. Po wiadrze pomyj, jakie wylano na jego głowę po meczach wyjazdowych, zdobył 4 punkty i 2 bonusy, wygrywając podwójnie dwa wyścigi. Jest jakiś progres.

Kjastas Puodżuks 4. Jak zwykle jeździł w kratkę, ale tym razem więcej było tej lepszej kratki. Trzymał gaz i dołożył ważną cegiełkę do zwycięstwa.

Wadim Tarasienko 4. Z zawodów na zawody jest coraz lepiej. Gdyby nie głupia taśma, byłaby jeszcze lepsza pozycja w rozmowach o przyszłym sezonie. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnio Łotyszom uratował mecz w Krakowie i to się dla nich liczy.

Peter Ljung 4. Gorsza zdobycz punktowa niż u pierwszego ze Skandynawów. Zdarza się, to i tak jest dobry duch drużyny. Na jego niekorzyść przemawiają biegi dwa i trzy - wówczas drużyna dwa razy przegrała podwójnie, choć raz miał pecha, bo już na starcie zdefektował mu motocykl. Na szczęście dla niego wygrał dwa ostatnie wyścigi, a one ustawiły wynik spotkania.

Artiom Trofimow 1. Oczekiwano od niego czegoś więcej. Ostatnio podczas turniejów młodzieżowych spisywał się lepiej od Olega Michaiłowa. W meczu był jednak duży zawód.

Oleg Michaiłow 3. Bardzo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę po płatnym komplecie punktów w spotkaniu ze Speed Car Motorem Lublin. Ze Startem pojechał poprawnie, ale stać go na więcej.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po toruńsku

Noty dla zawodników Car Gwarant Startu Gniezno.

Jurica Pavlic 5-. Nie nawiązywał walki tylko w pierwszym wyścigu. Później prezentował się już dużo lepiej. Bardzo mocny punkt zespołu. Lider.

Mirosław Jabłoński 2. Jak najbardziej zasłużona ocena. Wygrana w dobrze obsadzonym biegu, ale i bardzo słaba postawa w pozostałych wyścigach. Trochę mało jak na tego zawodnika.

Kim Nilsson 3-. Oczekiwano od niego lepszej jazdy. W zeszłym sezonie miał jeździć w Lokomotivie, ale zrezygnował z niewiadomych powodów. Po ostatnich meczach wydawało się, że może pojechać lepiej.

Oliver Berntzon 3. Bardzo dobrze zaczął, ale później zeszło z niego powietrze. W trzech ostatnich wyścigach nie pokonał żadnego żużlowca Lokomotivu. Tak jak w przypadku Nilssona, po ostatnich spotkaniach po wicemistrzu Szwecji można było spodziewać się czegoś lepszego.

Adrian Gała 3+. Solidny występ, ale bez fajerwerków. Raz jechał lepiej, raz gorzej - brakowało stabilizacji. Na jego plus działa to, że jako jedyny z zawodników Startu zdołał wygrać z Timo Lahtim.

Norbert Krakowiak 2+. W zawodach młodzieżowych jeździ dość dobrze, ale zabrakło mu chyba doświadczenia na torze w Daugavpils. Gdyby nie upadek z własnej winy w wyścigu młodzieżowców, ocena była lepsza.

Maksymilian Bogdanowicz 3. Nigdy wcześniej nie był na tym torze, a jechał bardzo pewnie i nie miał problemów, żeby go rozgryźć. Pewnie wygrał bieg młodzieżowy, ale później nie udało mu się powiększyć zdobyczy.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Zimny81 Zgłoś
  Nie wiem z jakim Motorem Mikhailov zrobił komplet, ale na pewno nie tym z Lublina panie redaktorze...Poza tym jako junior zrobił 6+1 w 4 startach, ani razu nie robiąc zera, a dostaje taka
  Czytaj całość
  sama note, jak robiący 3 pkt Bogdanowicz, czy Bertzon, który też zdobył 6 pkt, a w końcu był prowadzącym parę i do tego miał jeden bieg więcej...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL