Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tadeusz ZdunekWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Wybrzeże wystawiło rezerwowe składy. Tadeusz Zdunek: Nie ma kiedy jeździć, nie my ustalamy terminy

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk wystawiło eksperymentalny skład na wtorkowy mecz w Łodzi i środowy w Krakowie. Tadeusz Zdunek wytłumaczył ten stan rzeczy i zapewnił, że powodem nie były kwestie oszczędnościowe.

Po wygranej Lokomotivu Daugavpils z Car Gwarant Startem Gniezno, gdańszczanie stracili szanse na play-offy. Niedługo później, Zdunek Wybrzeże Gdańsk wystawiło rezerwowe składy na mecze w Łodzi i w Krakowie. - Oba mecze musimy rozegrać do czwartku, a niestety w zbliżającym się tygodniu nie ma terminów, w których moglibyśmy pojechać w pełnym składzie. PZMot podjął decyzję, że nie będzie we wtorek DMPJ w Gnieźnie i w zamian będziemy dzięki temu mogli wystawić jakikolwiek skład. Wszyscy Duńczycy jadą w Szwecji i ze względu na speedway slot, mają tam obowiązek startów, bo we wtorek priorytet ma Elitserien - powiedział Tadeusz Zdunek.

Gdańszczanie już czwarty raz pojadą do Łodzi. W pierwszych trzech przypadkach wystawili pełny skład, po drugim razie głośno mówili o tym, że sprawie powinny przyjrzeć się żużlowe organy. - Nie będę podgrzewał atmosfery, nie chcę się też z nikim kłócić. Każdy widział jak było, raz nie pojechaliśmy z winy toru, dwa razy przez warunki atmosferyczne - skwitował prezes Zdunek Wybrzeża.

Tydzień po 14. kolejce ligowej zaczną się play-offy i do tego czasu będzie trzeba odjechać wszystkie mecze rundy zasadniczej. - Nie my ustalamy terminy, tylko PZMot. Latem była bardzo długa przerwa, a po rundzie zasadniczej jest tylko tydzień do play-offów. To powoduje, że nie ma kiedy jeździć. Powinny być minimum dwa tygodnie przerwy po rundzie zasadniczej, by nie odjeżdżać spotkań na siłę. My do końca chcemy jechać ambitnie. Mamy na to środki zapisane w budżecie. Liczy się kibic i widowisko, dlatego liczę że i ci zawodnicy, którzy pojadą do Łodzi i do Krakowa, będą potrafili pokazać ambitną jazdę - zdeklarował Tadeusz Zdunek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma już koniec sezonu. Niewykluczone, że jeszcze odbędą się jakieś zawody. - Myślimy nad turniejem i rozmawiamy o tym z prezydentem Gdańska. Będziemy negocjować z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, by zorganizować zawody, których celem będzie pokazanie w jakim kierunku pójdziemy z drużyną na kolejny sezon - podsumował prezes.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Fogo Unii LesznoAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy przerwa przed play-offami jest za krótka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL