Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin Woelbert w kasku żółtym WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Kevin Woelbert w kasku żółtym

Kolejarz - PSŻ: Woelbert zapewnił fazę play-off opolanom. Łopaczewski nie sprostał zadaniu (noty)

Szymon Michalski
Szymon Michalski
W niedzielne popołudnia odbyła się ostatnia kolejka rundy zasadniczej 2. Ligi Żużlowej. Górą okazała się być drużyna OK Kolejarza, która pokonała PSŻ Poznań 47:43. Liderem opolskiej ekipy był po raz kolejny w tym sezonie Kevin Woelbert.

Noty dla zawodników OK Kolejarza Opole:

Hubert Łęgowik 4. 23-letni wychowanek Włókniarza Częstochowa w niedzielne popołudnie zainkasował 8 punktów. Spotkanie zaczął od "trójki", później było już trochę gorzej, jednak Łęgowik odjechał dobre spotkanie. Nie wyróżnił się tak bardzo, jak podczas ostatniego wyjazdowego starcia w Bydgoszczy, gdy zdobył 12 punktów, jednak potwierdził, że stać go na wysokie zdobycze punktowe.

Oskar Polis 4+. Pierwsza część spotkania w jego wykonaniu była średnio udana. Za swoimi plecami przywiózł tylko słabego Marcela Kajzera oraz Kevina Fajfera. Druga połowa zawodów to już inny Oskar Polis. Dobre wyjścia spod taśmy i pewne zwycięstwa biegowe. Wygrał ważny dla losów meczu wyścig 11., w którym wraz z Kevinem Woelbertem pokonali podwójnie parę gości.

Denis Gizatullin4+. Jego zdobycz punktowa nie jest adekwatna do tego, co Rosjanin wyprawiał na opolskim torze. W trzeciej odsłonie dnia Gizatullin po przegranym starcie rzucił się w pogoń za swoim rywalem. Dopiął swego na drugim łuku i wyszedł na prowadzenie, jednak chwilę później zanotował upadek w skutek defektu motocykla na pierwszym miejscu. Kolejna gonitwa z jego udziałem to również przegrany start i pogoń za swoim przeciwnikiem zakończona indywidualnym zwycięstwem. Ocenę za jego występ obniża ostatni wyścig dnia, w którym to lekko rozkojarzony przegrał z juniorami gości.

Sebastian Ułamek 3-. 5 punktów i jeden bonus to dorobek Sebastiana Ułamka. 43-latek był najsłabszym seniorem w talii trenera Piotra Żyto. Można powiedzieć, że bez jego pięciu "oczek" nie byłoby zwycięstwa, jednak od zawodnika tej klasy można oczekiwać trochę więcej.

Kevin Woelbert 5+. 29-letni Niemiec ponownie był liderem swojego zespołu. Trzy pierwsze biegi to atomowe starty i pewne zwycięstwa. W swoim czwartym wyścigu zaspał na starcie, jednak na pierwszym łuku wszedł pomiędzy rywali i dołączył do prowadzącego kolegi z zespołu. Woelbert jedynej porażki doznał w 15. biegu, kiedy to przegrał z Markiem Lutowiczem.

Adrian Woźniak 2-. Wychowanek Włókniarza Częstochowa zdobył tylko jeden punkt, pokonał wówczas Kevina Fajfera. W biegu młodzieżowym zanotował defekt na ostatniej pozycji, w pozostałych biegach nie nawiązał walki z seniorami gości. Niczym się nie wyróżnił

Jarosław Krzywosz 2+. 19-letni zawodnik w biegu młodzieżowym stoczył pasjonujący pojedynek z Markiem Lutowiczem. Zawodnicy kilka razy zmieniali się pozycjami, by na metę wpaść niemalże równocześnie. Szybszy okazał się jednak zawodnik gości. W wyścigu 4. po starcie znajdował się przed Frederikiem Jakobsenem, jednak Duńczyk szybko poradził sobie z juniorem gospodarzy.

Noty dla zawodników Iveston PSŻ-u Poznań:

David Bellego4. Zdobył 10 punktów i bonus, jednak przy swoim nazwisku zapisał tylko jedno zwycięstwo biegowe. W pierwszym biegu dnia po wygranym starcie odsunął się za daleko od krawężnika i stracił swoją pozycję na rzecz Huberta Łęgowika. Bellego pozycję stracił również w drugim starcie, gdy na początku drugiego okrążenia wyprzedził go Gizatullin.
 
Marcel Kajzer1. Był to jego najsłabszy występ w tym sezonie. 28-latek w pięciu startach zdobył tylko trzy punkty. Pokonał jednak tylko jednego rywala - Jarosława Krzywosza. Poznańscy kibice w jego postawie mogą doszukiwać się przyczyny porażki.

Władimir Borodulin4+. 26-letni Rosjanin w trzech pierwszych startach dwukrotnie wygrał indywidualnie wyścig. W biegu 6. nie był w stanie pokonać bardzo szybkiego Woelberta. W 11. wyścigu na wyjściu z pierwszego łuku zabrakło dla niego miejsca, w skutek czego musiał zamknąć gaz. Jednak jego strata do rywali była ogromna i Rosjanin nie zdecydował się gonić przeciwników, tylko toczył się przy krawężniku aż został zdublowany. Arbiter spotkania postanowił ukarać po biegu Borodulina żółtą kartkąza niesportowe zachowanie.

Michał Łopaczewski2. Z pewnością kibice i działacze liczyli na lepszy występ byłego zawodnika Kolejarza Opole. W biegu 3. do samego końca naciskał na Sebastian Ułamka. W wyścigu 13. ponownie Łopaczewski rywalizował z Ułamkiem, cały bieg naciskał na 43-letniego zawodnika, jednak ponownie bez skutku.

Frederik Jakobsen5. Najszybszy z poznaniaków na opolskim torze. W 4. biegu był bez szans w starciu z Kevinem Woelbertem. W wyścigu 10. przegrał moment startowy i od razu rzucił się w pogoń za swoimi rywalami. Zdołał wyprzedzić Oskara Polisa, ale na pokonanie Huberta Łęgowika nie starczyło mu czasu. W ostatnim biegu dnia został zmieniony przez juniora.
 
Kevin Fajfer4-. Odniósł pewne zwycięstwo w biegu młodzieżowców. W gonitwie 12. Adrian Woźniak na nim zdobył swój jedyny punkt. Dostał szansę występu w 15. odsłonie dnia, w której po starcie znajdował się na drugiej pozycji, za plecami swojego klubowego kolegi. Fajfer stracił drugą lokatę na rzecz Woelberta, ale obronił się przed atakami Gizatullina.

Marek Lutowicz4+. Jako jedyny w niedzielę był w stanie pokonać fenomenalnego Woelberta. W biegu młodzieżowym stoczył zaciętą walkę o drugą pozycję z Jarosławem Krzywoszem. Lutowicz na mecie był szybszy o "błysk szprychy".  

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Jeździł jak legenda. Teraz został legendą. Wzruszające pożegnanie Tomasza Jędrzejaka

Czy OK Kolejarza Opole awansuje do finału 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL