Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar BoberWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Oskar Bober

Oficjalnie: Wiemy jak GKSŻ ukarała Oskara Bobera!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Zawieszenie do 20 września tego roku i 50 tys. zł grzywny - to konsekwencje jakie Oskar Bober poniesie za bycie pod wpływem alkoholu przed meczem Speed Car Motoru Lublin w Gnieźnie 19 sierpnia.

Oznacza to, że 21-letni żużlowiec nie pomoże swojej drużynie w rozpoczynających się właśnie play-offach Nice 1. Ligi Żużlowej. Jeśli Motor awansuje do finału, będzie mógł pojechać jedynie w rewanżowym meczu, który jest zaplanowany 23 września oraz ewentualnie (jeśli Motor przegrałby ten dwumecz) w barażu z Falubazem Zielona Góra.

Ponadto, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat Oskar Bober ponownie zostałby przyłapany na byciu pod wpływem alkoholu, konsekwencje będą poważniejsze. Wówczas kara zawieszenia wyniesie rok.

Przypomnijmy, że badanie alkomatem przed spotkaniem Speed Car Motoru w Gnieźnie wykazało u niego 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Motor jadąc w szóstkę przegrał tamten mecz 43:47.

W czwartek lublinianie spotkaniem w Łodzi kończą fazę zasadniczą Nice 1.LŻ, a w piątek wyjazdowym starciem z Lokomotivem Daugavpils zaczynają play-offy.

Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję w sprawie postępowania dyscyplinarnego w sprawie Oskara Bobera. Zawodnik w dniu 19 sierpnia, nie przeszedł badania alkomatem, co skutkowało automatycznym odsunięciem go od meczu oraz w dalszej kolejności zawieszeniem na okres wyjaśnienia sprawy dyscyplinarnej.

Główna Komisja Sportu Żużlowego jednomyślnie podjęła decyzję, iż wobec Oskara Bobera zostaje nałożony środek dyscyplinarny w postaci powstrzymania się od startów w jakichkolwiek zawodach żużlowych przez okres jednego miesiąca, przy czym do tego okresu zalicza się zawodnikowi okres tymczasowego zawieszenia od dnia 20 sierpnia 2018 roku i w konsekwencji czego zawodnik nie może startować w żadnych zawodach żużlowych do dnia 20 września 2018 roku włącznie, kary pieniężnej w kwocie 50.000,00 (słownie pięćdziesiąt tysięcy) złotych oraz kary zawieszenia na okres 1 roku, której wykonanie na zasadzie § 27 ust. 1 pkt 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZM zawiesza się na okres 2 lat - na podstawie art. 319 pkt 15 RSŻ.

Biorąc pod uwagę fakt, że dotąd Oskar Bober nie był karany przez GKSŻ, wyraził skruchę oraz chęć poprawy, członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego uznali, że każdemu w młodym wieku może przydarzyć się incydent, jednak nie należy stosować najwyższej możliwej kary a karę, która będzie miała również aspekt wychowawczy. Dlatego zawodnik jest podany próbie na okres dwóch lat. Jeśli w tym czasie Oskar Bober dopuści się ponownie podobnego wykroczenia, wykonana zostanie kara o rocznym zawieszeniu a kolejne kroki przewidują nawet dożywotnie zawieszenie zawodnika.

ZOBACZ WIDEO Na Stadionie Śląskim powstaje tor żużlowyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy kara dla Oskara Bobera jest adekwatna do popełnionego czynu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (98):

 • PatrykZG Zgłoś
  0,4 ? Co to jest 0,4 ? Spytajcie chłopaków z lat 70', przy 0,4 nikt by na motor nie wsiadał. Jak mawiał śp. Henio Gluecklich "bez szklany głębokiej nie ma jazdy po szerokiej". Jurek
  Czytaj całość
  Rembas pouczał "strach i ciary znikną za pomocą ćwiary". To byli mistrzowie, a dzisiaj ? Chłopak piwko wypił w drodze na mecz i olaboga, karać bić zabić. To juz nie ten speedway...
  • karol3414 Zgłoś
   Dalej uważam, że kara powinna być liczona od początku przyszłego sezonu. Wtedy klub, który go weźmie wiedziałby jakie ograniczenia się z nim wiążą i kara de facto byłaby tylko dla
   Czytaj całość
   winnego. Teraz ukarany został dodatkowo klub i to wydaje się jest kara niewspółmierna do ewentualnej winy klubu. I nie ma co przypominać sprawy Laguty, alkohol to nie doping.
   • Marcin Krawczyk Zgłoś
    Dajcie chłopakowi spokój już i ten hejty bo będzie znów tragedia! Z młodego talentu na dno! Jestem kibicem ROW Rybnik ale chciałbym go jeszcze na torze zobaczyć! Mam nadzieję że nie
    Czytaj całość
    będzie jak z Romankiem i innymi młodymi co odeszli ... przez te wasze mądrości! Już w tym sezonie jeden pogrzeb był ! Trzymaj się chłopie z Lublina i głowa do góry
    Wszystkie komentarze (98)

    Komentarze (98)

    ×
     Wszystkie komentarze (98)
     PRZEJDŹ NA WP.PL