WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Oskar Bober

Oficjalnie: Wiemy jak GKSŻ ukarała Oskara Bobera!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Zawieszenie do 20 września tego roku i 50 tys. zł grzywny - to konsekwencje jakie Oskar Bober poniesie za bycie pod wpływem alkoholu przed meczem Speed Car Motoru Lublin w Gnieźnie 19 sierpnia.

Oznacza to, że 21-letni żużlowiec nie pomoże swojej drużynie w rozpoczynających się właśnie play-offach Nice 1. Ligi Żużlowej. Jeśli Motor awansuje do finału, będzie mógł pojechać jedynie w rewanżowym meczu, który jest zaplanowany 23 września oraz ewentualnie (jeśli Motor przegrałby ten dwumecz) w barażu z Falubazem Zielona Góra.

Ponadto, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat Oskar Bober ponownie zostałby przyłapany na byciu pod wpływem alkoholu, konsekwencje będą poważniejsze. Wówczas kara zawieszenia wyniesie rok.

Przypomnijmy, że badanie alkomatem przed spotkaniem Speed Car Motoru w Gnieźnie wykazało u niego 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Motor jadąc w szóstkę przegrał tamten mecz 43:47.

W czwartek lublinianie spotkaniem w Łodzi kończą fazę zasadniczą Nice 1.LŻ, a w piątek wyjazdowym starciem z Lokomotivem Daugavpils zaczynają play-offy.

Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję w sprawie postępowania dyscyplinarnego w sprawie Oskara Bobera. Zawodnik w dniu 19 sierpnia, nie przeszedł badania alkomatem, co skutkowało automatycznym odsunięciem go od meczu oraz w dalszej kolejności zawieszeniem na okres wyjaśnienia sprawy dyscyplinarnej.

Główna Komisja Sportu Żużlowego jednomyślnie podjęła decyzję, iż wobec Oskara Bobera zostaje nałożony środek dyscyplinarny w postaci powstrzymania się od startów w jakichkolwiek zawodach żużlowych przez okres jednego miesiąca, przy czym do tego okresu zalicza się zawodnikowi okres tymczasowego zawieszenia od dnia 20 sierpnia 2018 roku i w konsekwencji czego zawodnik nie może startować w żadnych zawodach żużlowych do dnia 20 września 2018 roku włącznie, kary pieniężnej w kwocie 50.000,00 (słownie pięćdziesiąt tysięcy) złotych oraz kary zawieszenia na okres 1 roku, której wykonanie na zasadzie § 27 ust. 1 pkt 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZM zawiesza się na okres 2 lat - na podstawie art. 319 pkt 15 RSŻ.

Biorąc pod uwagę fakt, że dotąd Oskar Bober nie był karany przez GKSŻ, wyraził skruchę oraz chęć poprawy, członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego uznali, że każdemu w młodym wieku może przydarzyć się incydent, jednak nie należy stosować najwyższej możliwej kary a karę, która będzie miała również aspekt wychowawczy. Dlatego zawodnik jest podany próbie na okres dwóch lat. Jeśli w tym czasie Oskar Bober dopuści się ponownie podobnego wykroczenia, wykonana zostanie kara o rocznym zawieszeniu a kolejne kroki przewidują nawet dożywotnie zawieszenie zawodnika.

ZOBACZ WIDEO Na Stadionie Śląskim powstaje tor żużlowyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy kara dla Oskara Bobera jest adekwatna do popełnionego czynu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (98):

    Pokaż więcej komentarzy (95)
    PRZEJDŹ NA WP.PL