Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nile TufftWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Nile Tufft

Lokomotiv - Motor: Zawodnik lublinian z chuligańskim wybrykiem (noty)

Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Speed Car Motor Lublin wygrał w piątek na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 47:43 i jest blisko awansu do finału Nice 1.LŻ Goście kończyli mecz w szóstkę, bo czerwoną kartką ukarany został junior - Nile Tufft.

Noty dla zawodników Lokomotiv Daugavpils:

Timo Lahti 4+. Trochę obniżył loty w porównaniu z poprzednim meczem, ale i tak był drugim najlepszym zawodnikiem zespołu, z dużą przewagą nad trzecim. Przegrywał tylko z liderami gośćmi, a jedynkę z bonusem zdobył pięknie broniąc się przed atakami Wiktora Lamparta i asekurując drugiego Jewgienija Kostygowa.

Jewgienij Kostygow 2. Oprócz jednego wyścigu, kiedy dzięki Lahtiemu dowiózł do mety 2 punkty, była kompleta klapa.

Kjastas Puodżuks 3-. Puodżuks, jak to Puodżuks - znowu pojechał w kratkę. Zdobył jedną "trójkę", ale w tym wyścigu Jonsson najwyraźniej miał problemy sprzętowe. 

Wadim Tarasienko 1. Po meczu ze Startem wydawało się, że jego forma zwyżkuje. Okazało się, że to był "wypadek przy pracy". W piątek nie pokonał żadnego rywala. Jeden punkt zdobył na Puodżuksie, drugi na wykluczonym Tuffcie.

Peter Ljung 5+. Ostatnio jest najstabilniejszym żużlowcem zespołu i nie schodzi poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Jedyny punkt stracił z Pawłem Miesiące, ale po ostrej i pięknej walce.

Artiom Trofimow 3. W porównaniu z parą bardziej doświadczonych kolegów z drużyny pojechał całkiem nieźle. Na jego korzyść działa wygrany pojedynek z Andreasem Jonssonem.

Oleg Michaiłow 4-. Ciężko go oceniać. Ma na koncie zwycięstwo ze starszym z braci Lampartów i porażkę z młodszym. Bezproblemowo wygrał z Mastersem. Szkoda, że nie dostał więcej wyścigów, czym był zrozpaczony, bo mógłbym otrzymać jeszcze wyższą notę.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Dryła, nSport+: Widziałem w piątce Sajfutdinowa, zamiast Woffindena

Noty dla zawodników Speed Car Motoru Lublin:

Dawid Lampart 5-. Stabilna i drużynowa jazda starszego z braci. Faktem jest że w biegach z udziałem Dawida Motor nie przegrywał. Dwa razy zremisował, trzy razy zwyciężył, w tym dwa razy podwójnie.

Paweł Miesiąc 5. Duża niespodzianka, bo w czasie ostatnich wizyt w Daugavpils nie zachwycał. Tym razem było odwrotnie. Tylko jeden bieg nie może zaliczyć do udanych - w pozostałych był i wynik i widowisko.

Sam Masters 2. Zdobył punkt na Tarasience i to wszystko. Styl jazdy Australijczyka też nie zachwycał.

Robert Lambert 4. Rozpoczął tak, jak zwykle to robi w Daugavpils, czyli kapitalnie. W dwóch ostatnich seriach jednak zeszło z niego powietrze. Bieg nr 15 da się jeszcze wytłumaczyć, ale wcześniej przegrał z juniorem gospodarzy. Na jego szczęście te dwa wyścigi nie miały wpływu na końcowe rozstrzygnięcie.

Andreas Jonsson 3+. Od Szweda oczekuje się czegoś więcej. W kilku wyścigach odnosiło się wrażenie, że jest jest niedopasowany albo ma problemy sprzętowe. W pozostałych pokazał, że to najskuteczniejszy zawodnik ligi. 

Wiktor Lampart 5-. Bardzo pewny występ. Jedyny nieudany wyścig przytrafił się przy mocno spóźnionym starcie. W pozostałych biegach bez większych problemów radził sobie z dorosłymi rywalami.

Nile Tufft 1. Można by się zastanowić, czy w ogóle jest sens wystawiać jakąkolwiek ocenę. Taki poziom jazdy prezentują zawodnicy uczący się w szkółce żużlowej, a wybryk ze spokojnym zejściem z toru po upadku i pozostawieniu motocykla był naprawdę chuligański i nic dziwnego, że doprowadził cały stadion do wściekłości.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

Wszystkie komentarze (28)

Komentarze (28)

×
    Wszystkie komentarze (28)
    PRZEJDŹ NA WP.PL