Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz Betard Sparty z Fogo UniąWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Mecz Betard Sparty z Fogo Unią

Trenowali bez taśmy start na światło?! "To jest jakaś paranoja!"

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Fogo Unia poważnie oskarża Betard Spartę. - Trenowali bez taśmy na światło - pisze Piotr Rusiecki. Chodzi o zamknięty piątkowy trening. Nastroje tonować próbuje Wojciech Stępniewski, ale w sieci zawrzało. - To jest absurd! - mówią we Wrocławiu.

Na wstępie przypomnijmy, że po siedmiu wyścigach pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy Betard Spartą a Fogo Unią (42:48) awarii uległa wiązka kabli. Przez nią biegło zasilanie pulpitu sędziowskiego odpowiedzialne za połączenie z maszyną startową. Wskutek przedłużającej się przerwy sędzia Artur Kuśmierz zdecydował, że w dalszej części meczu żużlowcy będą startować na gasnące zielone światło. W sieci wrzało, bo to nie pierwsze problemy wrocławskiego obiektu podczas meczów z leszczynianami.

Dodatkowego smaczku sprawie dodaje fakt, że awaria wystąpiła w momencie, gdy żużlowcy Fogo Unii zaczęli odjeżdżać rywalom. Taka sama sytuacja miała miejsce w poprzednim meczu tych zespołów, kiedy awarii uległa dmuchawa bandy. - To nie może być przypadek - zdecydowanie o zaistniałych problemach wypowiedział się Piotr Baron.

Poważniejsze oskarżenia wysnuwa jednak sam prezes Fogo Unii. - W piątek we wrocku trenowali bez tasmy start na światło… - komentuje Piotr Rusiecki na swoim koncie twitterowym (pisownia oryginalna). - Szykowali się na ten mecz - dodaje. Takie komentarze to poważne oskarżenia. Gdyby okazały się prawdą, wrocławianie mogliby zostać solidnie ukarani. Świadczyłoby to o oszustwie i celowym uszkodzeniu maszyny startowej.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Trochę żałuję, że w piątce nominowanych nie ma Gruchalskiego

Sprawę skomentował również prezes PGE Ekstraligi. - Już dajcie spokój z tą historią z niedzieli - udzielił się w dyskusji Wojciech Stępniewski. - Koniec z teoriami spiskowymi, fake newsami, drwinami i hejtem. W niedzielę rewanż i oby wszystko działało, jak należy, bo już w tym roku wystarczy tych awarii maszyn, świateł, polewaczek i innych - skwitował.

Piątkowy trening o którym wspominają leszczynianie był zamknięty dla kibiców oraz mediów dlatego musieliśmy skonfrontować powyższe rewelacje z działaczami Betard Sparty. Wrocławianie byli w szoku, gdy usłyszeli powyższe zarzuty, bo dowiedzieli się o nich dopiero od nas.

- Nigdy nie było, nie będzie i nawet przez myśl nam nie przeszło, aby stosować takie praktyki na treningach. Wysnuwanie takich oskarżeń uważam za niedorzeczne - twardo skwitował powyższe rewelacje Rafał Dobrucki. 

Głos w sprawie zabrał też odpowiedzialny kontaktami z mediami Adrian Skubis. - Większego idiotyzmu nie słyszałem. To jest po prostu jakiś absurd, jakaś paranoja. To są stwierdzenia wyssane z palca - dosadnie zamknął temat pracownik Betard Sparty.

Skąd wśród obozu leszczyńskiego wzięła się powyższa teoria, nie mamy pojęcia. Wiemy natomiast, że wskutek zaistniałej sytuacji na linii Wrocław-Leszno wrze jeszcze bardziej niż przed rozpoczęciem batalii o finał PGE Ekstraligi. Temperatura meczu rewanżowego na kilka dni przed nim idzie ostro w górę.

Czy Betard Sparta celowo uszkodziła taśmę startową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (86):

 • Wieczny Lowca Zgłoś
  Pan Rafał D celowo uszkodził taśmę startowa. Sparta powinna zostać ukarana ale zarząd PGE Ekstraligi nie ukarze Sparty bo pewnie sami maczali w tym palce żeby nie dać wygrać byczkom.
  Czytaj całość
  Ale Unią się nie dała i Wrocławianom dokopała. A Wrocławianie kombinowali i sami siebie ukarali. Morał z tego taki że Sparta jest jak ser ma braki. W niedzielę Byki Spartę pogrąż a bo do finału daza. W finale pojadą Unia i Stal bo dla nich zarezerwowany jest bal który nazywa się Play off-y. Ave STAL GORZOW!!!!!!!!!!! Stal Forever!!!!!!!!!!!!!!
  • toronto1 Zgłoś
   Widzę,że Rusiecki próbuje przebić Termińskiego:).
   • MATES_UL Zgłoś
    WOJNA !
    Wszystkie komentarze (86)

    Komentarze (86)

    ×
     Wszystkie komentarze (86)
     PRZEJDŹ NA WP.PL