Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Igor Kopeć-Sobczyński WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Igor Kopeć-Sobczyński

Get Well o błysk szprychy lepszy od Stali. Zobacz finalną tabelę fazy półfinałowej DMPJ

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Dobiegła końca licząca 14 kolejek faza półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zespoły rywalizowały w czterech grupach, a najlepszy okazał się Get Well Toruń. Tyle samo punktów zdobyła Stal Gorzów, ale miała gorszy bilans małych punktów.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Te dwa zespoły, a także Aforti Start Gniezno, Grupa Azoty Unia Tarnów, Fogo Unia Leszno, Zdunek Wybrzeże Gdańsk i ROW Rybnik uzyskały awans do finału. W najbliższym czasie dowiemy się, kto będzie jego gospodarzem.

Przypomnijmy, że zwycięzca tych rozgrywek w nagrodę w przyszłym sezonie zorganizuje finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Złotego medalu bronił w tym roku Włókniarz Częstochowa, ale nie zdołał uzyskać przepustki do finału. 

Wszystkie 23 kluby biorące udział w rozgrywkach ligowych początkowo rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych DMPJ, w których każdy wziął udział w 7 rundach. Czternaście najlepszych drużyn awansowało do półfinału, w którym podzielone je na dwie grupy. Po odjechaniu 7 rund, dokonano kolejnego podziału i rozegrano kolejne 7 rund. W sumie juniorzy zespołów, które awansowały do półfinału, mieli możliwość ścigania się aż w 21 turniejach.

DMPJ (półfinał)

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwanyCzy typujesz, że Get Well Toruń wygra także finał DMPJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL