Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Jabłoński WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Krzysztof Jabłoński

W Zielonej Górze turniej dwóch klas. Na starcie juniorzy i... Krzysztof Jabłoński

Dawid Borek
Dawid Borek
W niedzielę na zielonogórskim torze zostanie rozegrany V Memoriał Rycerzy Speedwaya. Żużlowcy w turnieju będą ścigać się na motocyklach o pojemności 500 ccm i 250 ccm. W stawce pojawi się m.in. Krzysztof Jabłoński.

To będzie już piąta edycja Memoriału Rycerzy Speedwaya. Wcześniejsze padały łupem Piotra Pawlickiego, Aleksa Zgardzińskiego, Patryka Dudka i Rafała Karczmarza. Zielonogórski memoriał upamiętnia tragicznie zmarłych żużlowców Falubazu: Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka oraz Rafała Kurmańskiego.

W niedzielę odbędzie się rywalizacja w dwóch klasach: 500 ccm i 250 ccm. W pierwszej kategorii swój udział potwierdzili już m.in. Sebastian Niedźwiedź, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak, Jakub Miśkowiak, Karol ŻupińskiMarcin Turowski oraz... Krzysztof Jabłoński, który jest obecnie trenerem zielonogórskich juniorów. Jabłoński systematycznie trenuje jednak przy Wrocławskiej 69. 

Rywalizacja w klasie 250 ccm będzie odbywała się w przerwach. Na torze zaprezentują się m.in. Fabian Ragus oraz Adrian Bieszczak z Falubazu Zielona Góra.

Początek zmagań o godzinie 13:00. Kibicom udostępnione zostaną sektory I, J oraz K. Bilety kosztują 10 zł, a posiadacze karnetów na sezon 2018 wejdą na zawody za darmo.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy Jabłoński wygra V Memoriał Rycerzy Speedwaya?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL