Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Ljung w kasku czerwonymWP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Peter Ljung w kasku czerwonym

Lider zakończył już sezon. Woryna i Jonsson spadli za plecy jeźdźca Lokomotivu (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Peter Ljung robił, co mógł, ale nie uchronił Lokomotivu Daugavpils przed przegraną w półfinale w Nice 1.LŻ. Szwed wskoczył za to na pierwsze miejsce w rankingu not, korzystając ze start poniesionych przez Kacpra Worynę i Andreasa Jonssona.

LIDER. Pierwszy raz w tym sezonie został nim Peter Ljung. To małe zaskoczenie, bo legitymuje się na ten moment piątą średnią biegową w całej Nice 1. Lidze Żużlowej (2,234). W obu spotkaniach półfinałowych był najjaśniejszą postaci Lokomotivu Daugavpils, co nie umknęło naszej redakcji (noty: 5 i 4). Z uwagi na to, że nieco słabiej spisali się Kacper Woryna (tylko w pierwszym meczu) i Andreas Jonsson, Ljung jest na ten moment najwyżej notowanym zawodnikiem w lidze.

ZAWÓD. W Lublinie zdecydowano się nie czekać w nieskończoność i Sama Mastersa zastąpiono Joelem Klingiem. Australijczyk wystąpił więc w jednym meczu półfinałowym, dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić zawodnika, który wystartował w dwóch spotkaniach i także pojechał poniżej możliwości. Wadima Tarasienkę można było w tym sezonie chwalić dość często, ale konfrontacja ze Speed Car Motorem Lublin nie wyszła mu kompletnie. W zasadzie Rosjanin wsławił się jedynie tym, że w Lublinie potrafił pokonać niepokonanych wcześniej Klinga i Jonssona.

NAJWIĘKSZY AWANS. Nie Robert Lambert, nie Wiktor Lampart, ani nawet nie Jonsson był najlepszym zawodnikiem Motoru w potyczkach z Łotyszami. Zarówno w Daugavpils, jak i Lublinie liderem Koziołków był Paweł Miesiąc. Wychowanek rzeszowskiej Stali w sumie zdobył 21 punktów z czterema bonusami, prezentując przy tym widowiskową jazdę, czyli to z czego jest znany. Dwie piątki wywindowały go w górę, a średnia podskoczyła z 3,50 na 3,75.

NAJWIĘKSZY SPADEK. Mówi się, że sporo było dyskusji co do wyborów do składu Car Gwarant Startu Gniezno na rewanżowy mecz w Rybniku. Ostatecznie do zestawienia Orłów wskoczył Marcin Nowak, natomiast pozostał w nim Eduard Krcmar. Nie brakowało głosów, by w miejsce Czecha pojechał Kim Nilsson (Szwed sam jednak zrezygnował z jazdy). Krcmar nie wytrzymał do końca ciśnienia i był najsłabszym seniorskim ogniwem Startu (noty za dwumecz: 3 i 2). W efekcie jego niezła średnia ocen spadła z 3,75 na 3,50.

WARTY UWAGI. Był taki moment sezonu, że Miesiąc stracił miejsce w składzie, ale gdy do niego powrócił, już go nie oddał i raczej nie odda do końca. Kibice w Lublinie z pewnością marzą o tym, by Miesiąc utrzymał dyspozycję z półfinału w finałowych potyczkach przeciwko ROW-owi Rybnik. Jeśli tak się stanie, szanse Motoru na powrót do krajowej elity po prawie ćwierć wieku (po raz ostatni ścigał się w niej w 1995 roku) znacznie wzrosną.

NAJLEPSI W LIDZE

MiejsceZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1Peter LjungDaugavpils154,67
2-3Anders ThomsenGdańsk84,63
2-3Kacper WorynaRybnik164,63
4Mikkel MichelsenGdańsk104,60
5Andreas JonssonLublin164,56


OBCOKRAJOWCY

MiejsceZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1Peter LjungDaugavpils154,67
2Anders ThomsenGdańsk84,63
3Mikkel MichelsenGdańsk104,60
4Andreas JonssonLublin164,56
5Robert LambertLublin164,31


SENIORZY

MiejsceZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1Kacper WorynaRybnik164,63
2Norbert KościuchŁódź144,43
3Adrian GałaGniezno154,40
4Rafał OkoniewskiPiła114,00
5-6Daniel JeleniewskiLublin83,75
5-6Paweł MiesiącLublin123,75


JUNIORZY

MiejsceZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1Wiktor LampartLublin164,13
2Oleg MichaiłowDaugavpils153,33
3Jakub MiśkowiakŁódź143,21
4Oskar BoberLublin113,17
5Maksymilian BogdanowiczGniezno143,07


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy Kacper Woryna wygra w tym sezonie klasyfikację not Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Endrju Stelmach Zgłoś
  Panie Tomaszu Janiszewski, skoro Pan nawet nie czyta tego, co zamieszane jest na SF, to może chociaż wypada zweryfikować tylko te informacje, o których chce Pan napisać. Nilsson odmówił
  Czytaj całość
  jazdy, a i owszem. Ale nie w meczu w Rybniku, tylko w biegu nominowanym na Łotwie. Żal........
  • Danonek Zgłoś
   Szkoda, że Stal nie sprawdziła Ljunga , pojechał sezon życia...w sumie to nikt się tego po nim nie spodziewał.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL