Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Kvech WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech

Czeski talent otrzymał "dziką kartę" na ostatni turniej finałowy IMŚJ

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Niespełna 17-letni Jan Kvech wystartuje w trzecim, ostatnim tegorocznym turnieju finałowym Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który w piątek 28 września odbędzie się w Pardubicach.

Jan Kvech to w tej chwili najzdolniejszy czeski żużlowiec młodego pokolenia. W tym roku zdołał już kilka razy pokazać się z dobrej strony. Zajął m.in. 7. miejsce w finale Pucharu Europy U19 w Varkaus i był liderem młodzieżowej reprezentacji podczas półfinału DMŚJ w Glasgow. Na trudnym technicznie obiekcie zdobył aż 15 punktów (w tym 6 jako "joker"). Dobrze prezentuje się też na krajowych torach.

W Pardubicach rezerwowymi będą Patrik Mikel oraz Petr Chlupac. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej pierwszy jest broniący tytułu Maksym Drabik (41 punktów), który wyprzedza Bartosza Smektałę (35), Roberta Lamberta (30) i Dominika Kuberę (25).

Finałowy turniej IMŚJ w Pardubicach zainauguruje żużlowy weekend w tym mieście. Dzień później, w sobotę 29 września odbędzie się Zlata Stuha, a w niedzielę 30 września 70. edycja Zlatej Prilby.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Trochę żałuję, że w piątce nominowanych nie ma GruchalskiegoTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy przyznanie "dzikiej karty" Janowi Kvechowi to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL