Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek przed Craigiem Cookiem WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Craigiem Cookiem

Dramat Patryka Dudka. Złamał rękę! (aktualizacja)

Dawid Borek
Dawid Borek
Fatalnie dla Patryka Dudka zakończył się wtorkowy mecz Elitserien w Malilli. Po upadku w 11. wyścigu wicemistrz świata został przewieziony do szpitala. Wiemy już, że złamał rękę!

Do kraksy z udziałem Patryka Dudka doszło w 11. wyścigu meczu Dackarna Malilla - Vastervik Speedway. Jadący na drugim miejscu Polak stracił kontrolę nad motocyklem i uderzył w tylne koło Petera Ljunga. Obaj wylądowali na torze.

Wypadek zakończył się dla Dudka fatalnie. Tor opuścił na noszach, a następnie został przetransportowany karetką do szpitala. Według szwedzkich mediów, u zielonogórzanina podejrzewa się złamanie prawej ręki. Podobno taką informację potwierdził menedżer Dackarny Peter Karlsson.

Jeśli ta diagnoza się sprawdzi, Dudek w tym momencie zakończył sezon. To złe wieści nie tylko dla zespołu z Malilli, ale też dla Falubazu Zielona Góra, który pojedzie w barażu o PGE Ekstraligę. Żużlowiec straci też szanse na walkę o kolejny medal IMŚ.

Aktualizacja (22:30):

- Patryk jest w drodze na RTG. Niestety w najbliższych szpitalach prześwietlenie możliwe jest rano, dlatego team udaje się do Vaxjo (90km od Malilli). Złamana została prawa ręka, nie jest to złamanie otwarte! - poinformował na Twitterze Krystian Plech, menedżer Patryka Dudka.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

na Facebooku.

Komentarze (124):

Wszystkie komentarze (124)

Komentarze (124)

×
    Wszystkie komentarze (124)
    PRZEJDŹ NA WP.PL