Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Organizatorzy akcji 'Oddajemy Krew Bez Hamulców' w LublinieWP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Organizatorzy akcji 'Oddajemy Krew Bez Hamulców' w Lublinie.

Lubelscy kibice oddali krew. Pobili rekord o ponad 30 litrów!

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W ubiegłą sobotę przed rewanżowym spotkaniem półfinałowym Nice 1. Ligi Żużlowej w Lublinie odbyła się akcja pt. "Oddajemy Krew Bez Hamulców". W ubiegłym roku kibice Stali Rzeszów nominowali lubelskich fanów, a oni przyjęli wyzwanie.

"Oddajemy Krew Bez Hamulców" to autorska akcja kibiców "Speedway Fans Stal Rzeszów", którzy cztery lata temu ją zapoczątkowali. Jest to jednodniowa impreza, podczas której zbierana jest krew. Przy okazji ubiegłorocznych barażów o Nice 1. Ligi Żużlową, rzeszowianie nominowali do zbiórki krwi fanów Speed Car Motor Lublin. Ci przyjęli wyzwanie, jednak postanowili przystąpić do rywalizacji w nieco innej formie. 

Stowarzyszenie lubelskich kibiców żużla "Speedway Euphoria" postanowiło zbierać krew przez cały rok, a zwieńczeniem tego był ogromny festyn rodzinny, który odbył się w ubiegłą sobotę pod Areną Lublin. Tego dnia organizatorzy chcieli pobić rekord rzeszowskich kibiców, który do tej pory wynosił 44 litry krwi zebrane w jeden dzień. 

Lublinianie mocno zmotywowali się i w ciągu czterech godzin aż 200 osób zadeklarowało chęć oddania krwi. Ostatecznie udało się uzbierać ponad 75 litrów, a od początku roku jest to już ponad 400. 

- Nie będziemy ukrywać, że w tym wszystkim jest ząb rywalizacji między ośrodkami żużlowymi. W ubiegłym roku mierzyliśmy się w barażach o pierwszą ligę, teraz walczymy na oddawanie krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Wspólnie zrobiliśmy wielką rzecz - mówi nam Marcin Pryma ze stowarzyszenia "Speedway Euphoria".

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy popierasz takie inicjatywy kibicowskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL