Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Unii Tarnów WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Stadion Unii Tarnów

Trzy lata na remont stadionu w Tarnowie. Unia nie będzie musiała się wyprowadzać

Dawid Borek
Dawid Borek
Remont Stadionu Miejskiego w Tarnowie ma być przeprowadzany etapami. Dokładnie mówiąc - trzema. Prace zajmą trzy lata. Co ważne, Grupa Azoty Unia w czasie ich trwania nie będzie musiała wyprowadzać się z domowego obiektu.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Temat remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie ciągnie się już od wielu tygodni. Stanęło na tym, że miasto na modernizację obiektu przeznaczy 42 miliony złotych. Prace mają ruszyć po zakończeniu obecnego sezonu i potrwają trzy lata. Będą prowadzone etapami.

- W każdym roku będzie wykonywany remont jednej części stadionu - mówi Łukasz Sady w rozmowie z "Radiem RDN". - Począwszy od trybun na pierwszym wirażu, w roku następnym trybuny na drugim wirażu, a w ostatnim, trzecim roku, cała trybuna główna wraz z zapleczem klubowym. Ten stadion jest klubowi jak i miastu oraz mieszkańcom niezbędny. Czas działa na niekorzyść tego obiektu, bo jego stan jest bardzo kiepski - dodaje prezes Grupy Azoty Unii.

Projekt, ze względów finansowych, musiał przejść korekty. Dotyczyły one przede wszystkich bocznych trybun Stadionu Miejskiego w Tarnowie. - W pierwotnej koncepcji miały to być konstrukcje stalowe czy też żelbetowe. Z naszych ostatnich rozmów wynika, że trzeba będzie z tych rozwiązań zrezygnować, aby zmieścić się w zaplanowanych na ten cel pieniądzach. To jest jedna z rzeczy, z której miasto przebudowując stadion, chce zrezygnować - tłumaczy Sady.

Co ważne, podczas trwania remontu zarówno żużlowcy, jak i piłkarze, nie będą musieli wyprowadzać się z domowego obiektu. Tak deklarują przynajmniej miejscy urzędnicy.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Trochę żałuję, że w piątce nominowanych nie ma Gruchalskiego

Czy Grupa Azoty Unia w przyszłym sezonie awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • miras23 Zgłoś
  SADY PREZESIE WSTYDU I NIE GADAJ GŁUPOT STADION NA RATY ŚMIECH NA SALI DOŚĆ GNOJENIE NASZEJ UNII TARNÓW JUŻ TO LATA KIBICE TO SŁYSZĄ O STADIONIE WIDMO
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Już widzę jak modernizacja stadionu będzie trwała trzy lata, jak nie dłużej.Hala sportowa jaki miała termin i za ile miła być remontowana.Co mamy.Kto zapłaci kary za niechlujstwo.Jak
   Czytaj całość
   z mostem p.prezydencie na Krakowskiej,koło mleczarni kolejny.Kto zapłaci kary za niedotrzymanie terminów.Na zachodzie żaden kraj nie pozwolił sobie na takie remonty.Prezes Sady też już dostał odpowiedź przez fanów pikietami.Mając jakiś honor podał by się do dymisji,
   • MrAB0604 Zgłoś
    Projekt techniczny odpowie jak będzie naprawdę. Potrzebne będą uzgodnienia, musi pogodzić wszystkich. Byle tylko szybko wystartowali !
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL