WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Motor. Robert Lambert z prawej

Będzie wojna o PGE Ekstraligę. ROW wcale nie jest bez szans

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
W niedzielę pierwszy mecz finałowy w Nice 1. LŻ. Zapowiada się wielka bitwa o awans. Faworytem Motor Lublin, ale ROW Rybnik też nie jest bez szans. Kluczowe będzie pierwsze spotkanie.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Speed Car Motor Lublin zdominował wszystkich w rundzie zasadniczej, przez którą przeszedł jak burza. W półfinale też nie miał większych problemów i awansował do wielkiego finału. W nim zmierzy się z ROW-em Rybnik, który faworytem nie będzie, ale wcale nie stoi na straconej pozycji. - Motor i ROW to drużyny, które prezentują się bardzo równo. W tym dwumeczu zdarzyć się może wszystko - przekonuje Wojciech Dankiewicz.

- Sam bym się nie podjął oceny, który z tych zespołów wyjdzie z tego pojedynku górą i wywalczy awans. Czasami o końcowym triumfie decydują detale, jak na przykład defekt czy wykluczenie. Tutaj naprawdę może być różnie - dodaje ekspert nSport+. I w zasadzie trudno się nie zgodzić z tymi słowami. ROW w trakcie sezonu miał małą zadyszkę, ale teraz wygląda naprawdę solidnie. Poza tym w Rybniku jest niesamowite ciśnienie na powrót do PGE Ekstraligi. Krzysztof Mrozek i jego ekipa doskonale zdają sobie sprawę, że kluczem do pokonania w dwumeczu faworyzowanego Motoru Lublin będzie pierwsze spotkanie. 8-10 punktowa zaliczka przed rewanżem powinna zadowolić rybnicką drużynę.

- Taki scenariusz jest prawdopodobny. Poza tym pamiętajmy, że jeżeli w pierwszym meczu zwycięża gospodarz, to w rewanżu ma naprawdę szerokie pole do popisu. Zakładając rozwiązanie, że ROW wygra u siebie różnicą kilku punktów, to w Lublinie do awansu nie będzie potrzebował wygranej. Wtedy z pomocą rezerw taktycznych można próbować bronić korzystnego wyniku. Dla rybniczan kluczem do sukcesu będzie pierwszy mecz u siebie. Jeśli zaskoczą rywala i zwyciężą, to później wszystko będzie możliwe - podsumowuje Dankiewicz.

Swoją drogą warto wspomnieć, że w rundzie zasadniczej ROW przegrał u siebie z Motorem. Wówczas padł wynik 47:43 dla gości. Gdyby taki scenariusz się powtórzył, lublinianie awans mieliby w zasadzie w kieszeni.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany


Nie przegap! Oglądaj online w WP Pilot Nice 1. liga żużlowa na żywo: PGG ROW Rybnik - Orzeł Łódź

Kto awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (219):

    Pokaż więcej komentarzy (216)
    PRZEJDŹ NA WP.PL