Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Świderski w barwach The Lakeside Hammers / Piotr Świderski w barwach The Lakeside Hammers

Koniec pewnej ery w brytyjskim żużlu. Ostatnie zawody na torze The Lakeside Hammers

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Piątkowy mecz pomiędzy The Lakeside Hammers a Glasgow Tigers zapisze się w historii brytyjskiego żużla. To ostatnie zawody na stadionie w Thurrocku, który zasłynął z niezwykle trudnego i technicznego toru.

Nie jest tajemnicą, że brytyjski żużel przeżywa kryzys. W ostatnich miesiącach w ruinę popadł stadion Brandon, z którego korzystali żużlowcy Coventry Bees. W piątek swój ostatni mecz na obiekcie w Thurrocku zanotowali z kolei zawodnicy The Lakeside Hammers. Speedway gościł tam nieprzerwanie od 1984 roku.

Podobnie jak to miało miejsce w Coventry, teren stadionu Arena-Essex Raceway został przejęty przez dewelopera, który chce wybudować w tym miejscu osiedle. Działacze "Młotów" nie zamierzają się jednak poddawać i wierzą, że uda im się jeszcze powrócić do ligowej rywalizacji na tym stadionie.

- Wiele razy wspólnie ze Stuartem Douglasem zastanawialiśmy się, czy walka o powrót żużla w to miejsce ma sens. Gdyby nie wsparcie polityków i presja otoczenia, nie było nas tu teraz. Czas, aby słowa przemienić w konkretne czyny. Ten obiekt wiąże się dla mnie z mnóstwem wspomnień. Bywałem na nim jako przeciwnik, bywałem też jako menedżer miejscowej drużyny - powiedział Jon Cook, jeden z promotorów The Lakeside Hammers.

Tor położony na stadionie The Lakeside Hammers należy do jednych z najtrudniejszych na Wyspach Brytyjskich. Jest bardzo techniczny i liczy zaledwie 252 metry, przez co sprawiał problemy m. in. wielu żużlowcom z Polski.

Przed laty, gdy zespół "Młotów" startował jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii jego barw bronili m. in. Krzysztof Kasprzak czy Piotr Świderski.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Jamróg największą niespodzianką sezonu. Powinien zostać w PGE Ekstralidze

Czy działaczom The Lakeside Hammers uda się uratować żużel w Thurrocku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL